17 C
Skopje

Бројки кои носат надеж за подобро утре – Нов ден, ново намалување на позитивни од корона вирус

АКТУЕЛНО

Јанчев со амбиција да го преземе ВМРО-ДПМНЕ- како што вели најмоќната партија во Северна Македонија

Градоначалникот на Кавадарци од редовите на ВМРО- ДПМНЕ и поранешен потпретседател на партијата, Митко Јанчев, во интервју за „Фокус“ ги открива своите идни планови...

139 нови случаи на ковид 19, оздравени се 534 пациенти, починати се 6 лица

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1377 тестирања, а регистрирани се 139 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-36, Куманово-11,...

ОН загрижени поради расизмот и дискриминацијата на Ромите

Специјалниот ополномоштеник на ОН за малцинства предупредува на засилена дискриминација на Ромите во светот во време на корона. Освен тоа, постои и омраза кон...

Од информациите може да се забележи намалување, односно стабилизирање на бројот на новодијагностицирани случаи.

Двајца пациенти позитивни на коронавирусот починаа во последниве 24 часа, дознава Алсат. Едниот од починатите, како што и претходно информиравме, е од Куманово, а другиот, чии информации дополнително беа доставени, е од Кавадарци.

Вкупниот број на починати до овој момент изнесува 28 лица.

Според информациите до кои дојдовме, во изминативе 24 часа утврдени се и 18 нови пациенти, позитивни на вирусот Ковид-19.

Поточно, 17 од тестовите се направени во Институтот за јавно здравје, а еден во лабораторијата „Авицена“.

Со ова, вкупниот број заболени во земјава е 617 лица.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Поради Ковид-19 вработените на овие компани ќе работат од дома до 2021 година

Додека коронавирусот се шири низ светот, компаниите се помируваат со состојбата и реалноста кога е во прашање работата и многу од нив ги ревидираат...

Сулејман Величествениот сака да ја купи луксузната вила на пејачот Бојановиќ – дoбил вакoв одговор (Фото)

Вилата на Милош Бојаниќ на Црногорското приморје секогаш била атрактивна за многу домашни но и странски купувачи кои на пејачот му нуделе милиони. Од...
- Advertisement -