fbpx
2 C
Skopje

Бучковски: СДСМ ме покани на митинг, а јас со задоволство ја прифатив поканата

АКТУЕЛНО

Kaракачнов со нова изјава: Самиот Бучковски има добра волја, но тие кои го праќаат кај нас немаат

Најнови вести поврзани со македонско бугарските односи Тој вели дека македонските власти три и пол години не направиле ништо и сега се надеваат на тоа...

Венkо штотуkу соопшти: Во изминатите 24 часа дури 2953 луѓе биле тестирани, а позитивни се 556 од нив

Во последните 24 часа се направени 2953 тестирања, а регистрирани се 556 нови случаи на ковид-19 Починати се 22 лица, десет пацинети од Скопје...

Во последните 24 часа: 764 тестирања, регистрирани 100 нови случаи

Во последните 24 часа се направени 764 тестирања, а регистрирани се 100 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 47, Куманово 3, Дебар 12, Штип...

ВМРО НП: Историчарите молчат за Kрвав Божиќ во кои беа стрелани стотици македонски партизани

Овие денови пред 76 години се сличија настани кои се спомнуваат под името „Крвав Божиќ“ во кои беа стрелани повеќе стотици македонски партизани. Стрелањето беше...

Поранешниот премиер и висок функционер на СДСМ, Владо Бучковски, синоќа присуствуваше на централниот митинг на СДСМ, и тоа во првите редови. На прашањето на „Фокус“ дали во најава е блиска соработка со владејачката партија, Бучковски кусо ни одговори:

-Бев поканет како гостин на Централниот митинг. Со задоволство ја прифатив поканата, изјави Бучковски, за „Фокус“.

Бучковски беше исклучен од СДСМ во 2012 година и во своите јавни настапи тврдеше дека опозицијата нема опција за уривање на власта. Тој беше министер за одбрана, а потоа и премиер од редовите на СДСМ, а ја предводеше партијата на изборите во 2006 година, кога изгуби од ВМРО-ДПМНЕ.

Потоа Бучковски, заедно со бизнисменот Минчо Јорданов и новинарот, Љупчо Зиков, ја формираа Алијансата за позитивна Македонија (АПМ).

Извор: Фокус

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Костадинов ја запроси девојка си: Нека љубовта трае до последниот атом

Фејсбук статус на Коста Костадинов, Животот ми овозможи да те запознаам, Бога пушти знак да се препознаам себеси и да си го препознаам животот со...

Отидов непоkанета кај мојата ќерка на гости и зажалив неверојатно многу

Ја воспитав Полина сосема сама. Кога Поли беше мала, не можев да му овозможам сè на моето девојче, како што добиваат децата на богатите...

ТикТок тресење: Млади девојки се снимаат како го тресат задниkoт

Веќе подолго време се поставува прашањето - како влијае ТикТок врз однесувањето на младите ширум светот и дали воопшто родителите се свесни за тоа...

И сега шу праиме: Долга е раката на дада Јоци

Фејсбук статус на Јорданка Ивановска Јоци Го нема повеќе лажниот профил со украден мој идентитет на кој се ширеше меѓуетничка омраза, клевети, лаги, албанофобија До моќковците...

Силно полицисkо присуство пред градска болница, имало пуkaњe по што завршиле во болница

Фото: Илустрација веста во продолжение Две лица со повреди биле донесени во Градската општа болница „Св. Наум Охридски“. Како што информира МВР во СВР Скопје било...
- Advertisement -