fbpx
-5 C
Skopje

Буфон: Се враќам заради Астори и да ја обединам селекцијата!

АКТУЕЛНО

Николовски: Граѓаните ќе добијат целосно обновена патна мрежа којашто ја поврзува нашата земја со Бугарија и Албанија,

Модернизацијата на паневропскиот Коридор е од исклучително значење за регионалното поврзување и соработка, како и за развој на домашната економија. Патниот правец Крива Паланка...

СДСМ и функционерите застануваат зад премиерот Зоран Заев: Бранко е историја

Искажаните ставови на претседателот на партијата и премиер, Зоран Заев, се ставови на СДСМ. Овие ставови се изградени во рамки на партијата и нејзините органи,...

Убава информација Државата од денеска започна со исплата до 11.000 денари за пензионерите

УБАВА ВЕСТ УТРОВО: Државата од денеска почна да исплаќа до 11.000 денари за сите пензионери Министерството за труд и социјална политика информира дека пензиите за...

Заев: Нам ни треба историја која гради мост на пријателство

Дозволете најпрво да изразам жалење што моето интервју за бугарскиот медиум предизвика толку силни негативни емоции, за кои сум целосно свесен и кои ги...

Иако пред извесен период еден од најголемите фудбалски голмани на сите времиња, Џанлуиџи Буфон најави пензионирање од репрезентативниот дрес на Италија, сепак  сè уште не им кажал збогум на фановите на „азурите“.

Чуварот на мрежата на Јувентус посакува да остави голема трага во италијанската репрезентација и затоа го прифати повикот на селекторот Луијџи ди Бјаџи за пријателските натпревари со Аргентина и Англија.

  • Јас сум конзистентна личност со големо чувство на одговорност. Тоа е доволно за повторно да бидам дел од оваа репрезентација. Некои момци созреваат, а некои веќе се подготвени да ја водат оваа репрезентација, а јас на истите сакам да им помогнам и да им посочам што значи да се носи овој дрес“, изјави Буфон кој во продолжение открива уште една причина зашто се одлучи уште еднаш да се најде пред стативите на италијанскиот гол. „Давиде Астори е уште една причина зашто сум овде и зашто позитивно одговорив на овој повик“.

    Извор: Gol.mk

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Писмo од Тито: Потврдувaaдека Бугарија учествувала во ослободувањето на Македонија

Во текст објавен на 360 степени се пренесуваат дел од писмата на Јосип Броз Тито кои тој во 1944 година ги испраќал до неговите...

Васко Ефтов: Заев успеа да се справи и со Црвенковски и со Груевски, Бранко тоа не може да го поднесе

Еден од најискусните македонски новинари Васко Ефтов во сојата најнова емисија вели дека луѓето на Бранко Црвенковски, а веројатно и самиот тој работат за...

Од СДСМ се огласија за протестот: Едвај 200 луѓе го поддржаа Мицкоски

Целосно издиша хистеријата заснована на лаги и невистини што ја ширеше антиевропското ДПМНЕ. Едвај 200 членови го поддржаа губитникот Мицкоски. Граѓаните покажаа дека сакаат...

Николовски: Граѓаните ќе добијат целосно обновена патна мрежа којашто ја поврзува нашата земја со Бугарија и Албанија,

Модернизацијата на паневропскиот Коридор е од исклучително значење за регионалното поврзување и соработка, како и за развој на домашната економија. Патниот правец Крива Паланка...

Пајка: Најлогично решение за претседател на ВМРО-ДПМНЕ е Бранко Црвенковски

По замрзнувањето на членството на Бранко Црвенкоски во СДСМ и големите турбуленции во ДПМНЕ најлогично решение за претседател на ДПМНЕ ВАЉЕВО е токму...
- Advertisement -