14.4 C
Skopje

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

(ВИДЕО) Македонија ли е, Тексас ли е: Шериф го надгледува полицискиот час во Скопје

На социјалните мрежи денес се појави интересно видео од нашата земја, која прикажува една поинаква и налик крајно интересна ситуација. Станува збор за видео направено...

Дали студентски организации се користат за политичка пропаганда?

После скандалозно видео каде млади користат студентска организација за пропагирање радикални левичарски идеи (Погрешно индоктринирана младина), се појавија и напади врз спортисти, политички партии...

Професор минува по 8 километри секој ден, да им достави бесплатени оброци на своите ученици во карантин

Британецот Зејн Пауелс, наставник во основно училиште во градот Гримсби, дојде до уникатно решение, за неговите ученици и натаму да можат да добијат бесплатни...

Жената од Велес што пoчинaлa во јануари е позитивна на корона вирус, Венко Филипче се обиде да го објасни тоа

Министерот за здравство, Венко Филипче не ја исклучува можноста вирусот Ковид-19 во земјава да бил присутен и многу порано, пред официјално да се детектира...

Булеварко: Чекориме за Крсто Мукоски да е наш главен адут за евроинтеграции а недолжни луѓе да гнијат по затвори

Статус на Приказни од Булеварот

Чекориме зошто 3 години не затворивме ни еден криминалец, туку станавме ортаци со нив. Чекориме зошто бомбите место за на суд, ги користевме да уценуваме бизнисмени, да штанцаме кеш.

Чекориме за 3 години потрошени за делата кривични да застаруваат.

Чекориме за правдата, Крсте Мукоски да е наш главен адут за евроинтеграции а недолжни луѓе кои влегоа во Собрание на негов повик да гнијат по затвори.

Чекориме за да бидеме Грујо по Али Експрес….Да си праиме протести коа сме ние на власт, и да се праиме ко друг да бил и да се праиме дека сме паднати од Марс и дека нисмо одавде.

Чекориме за правдата, убиецот на Мартин Нешковски, на кои протести повредивме 40 полицајци и демолиравме цел град, да ни кидне.

Чекориме за бомбата од Смилковско езеро која никогаш не ни постоела, пошто не се сеќаваме дека сме рекле такво нешто.

Чекориме да ја комплетираме Мапет Шоу сликата и да се види каков ПР тим иаме ние тука у партија.

Чекориме за Цветанка да покаже ново крзно околу врат додека не дошла пролет.

(Дополни во коментар)

Чекориме зошто 3 години не затворивме ни еден криминалец, туку станавме ортаци со нив.Чекориме зошто бомбите место за…

Posted by Приказни од булеварот on Sunday, February 16, 2020

Latest Posts

(ВИДЕО) Македонија ли е, Тексас ли е: Шериф го надгледува полицискиот час во Скопје

На социјалните мрежи денес се појави интересно видео од нашата земја, која прикажува една поинаква и налик крајно интересна ситуација. Станува збор за видео направено...

Дали студентски организации се користат за политичка пропаганда?

После скандалозно видео каде млади користат студентска организација за пропагирање радикални левичарски идеи (Погрешно индоктринирана младина), се појавија и напади врз спортисти, политички партии...

Професор минува по 8 километри секој ден, да им достави бесплатени оброци на своите ученици во карантин

Британецот Зејн Пауелс, наставник во основно училиште во градот Гримсби, дојде до уникатно решение, за неговите ученици и натаму да можат да добијат бесплатни...

Жената од Велес што пoчинaлa во јануари е позитивна на корона вирус, Венко Филипче се обиде да го објасни тоа

Министерот за здравство, Венко Филипче не ја исклучува можноста вирусот Ковид-19 во земјава да бил присутен и многу порано, пред официјално да се детектира...

АКТУЕЛНО

(ВИДЕО) Македонија ли е, Тексас ли е: Шериф го надгледува полицискиот час во Скопје

На социјалните мрежи денес се појави интересно видео од нашата земја, која прикажува една поинаква и налик крајно интересна ситуација. Станува збор за видео направено...

Дали студентски организации се користат за политичка пропаганда?

После скандалозно видео каде млади користат студентска организација за пропагирање радикални левичарски идеи (Погрешно индоктринирана младина), се појавија и напади врз спортисти, политички партии...

Професор минува по 8 километри секој ден, да им достави бесплатени оброци на своите ученици во карантин

Британецот Зејн Пауелс, наставник во основно училиште во градот Гримсби, дојде до уникатно решение, за неговите ученици и натаму да можат да добијат бесплатни...

Жената од Велес што пoчинaлa во јануари е позитивна на корона вирус, Венко Филипче се обиде да го објасни тоа

Министерот за здравство, Венко Филипче не ја исклучува можноста вирусот Ковид-19 во земјава да бил присутен и многу порано, пред официјално да се детектира...

Корона вирусот во Македонија присутен уште во декември – Жена од Велес која последен пат е видена пред Нова година, позитивна на Ковид-19

Една од двете жртви на семејството Маноилови, кои беа пронајдени мртви во нивниот стан во Велес, е позитивна на вирусот „КоВид-19“, пренесува Алсат. Извори на...

Stay in touch

To be updated with all the latest news, offers and special announcements.