17 C
Skopje

Булеварко: Интересно е да се слуша Заев како го трола национализмот а околу себе кокетира со националистички албански партии

АКТУЕЛНО

Јанчев со амбиција да го преземе ВМРО-ДПМНЕ- како што вели најмоќната партија во Северна Македонија

Градоначалникот на Кавадарци од редовите на ВМРО- ДПМНЕ и поранешен потпретседател на партијата, Митко Јанчев, во интервју за „Фокус“ ги открива своите идни планови...

139 нови случаи на ковид 19, оздравени се 534 пациенти, починати се 6 лица

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1377 тестирања, а регистрирани се 139 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-36, Куманово-11,...

ОН загрижени поради расизмот и дискриминацијата на Ромите

Специјалниот ополномоштеник на ОН за малцинства предупредува на засилена дискриминација на Ромите во светот во време на корона. Освен тоа, постои и омраза кон...

Интересно е да се слуша Заев како го трола национализмот а околу себе кокетира со националистички албански партии. Партии кои фураат исклучиво национална агенда. Интересно е дали ВМРО сакаат да останат национална и националистичка партија,единствена на македонците, или и тие ќе ретерираат во граѓаноиди? На Македонија и треба здрав македонски национализам. А тоа е воздигнување и чување на својот сопствен култ како народ. Не го сатанизрајте тој термин телетабиси неуки.

Национализмот во Европа беше водилка да се победи фашизмот и шовинизмот на Хитлер! Разграничете еднаш за секогаш што е национализам а што шовинизам!!!

Национализам е да се чува култот кон својата засебност а патриотизам денес е да се врати владеењето на правото и да се спречи одливот на млади луѓе од земјава низ светот! Точка!

Фејсбук статус на Приказни од Булеварот

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -