13 C
Skopje

Актуелно

Заев до рударите: Вашата благородна работа за сите нас е мотив да рабптиме уште повеќе

Почитувани рудари, нека ви е честит Денот на рударите. Вашата макотрпна и благородна работа за сите нас е мотив да работиме уште повеќе напорно...

Делчево и Берово повторно на листата на градови со нови случаи на Ковид-19

Делчево и Берово повторно се најдоа на листата на градови каде денеска е регистриран пораст на позитивните случаи со Ковид-19. Делчево предничи со пет...

Познати последните резултати: Берово има 9, Делчево 4 нови случаи на Ковид-19 – еве ги бројките во другите градови

Во последните 24 часа се направени 1733 тестирања, а регистрирани се 159 нови случаи на ковид-19 во: Скопје 32, Куманово 25, Дебар 1, Штип 8,...

Инстаграм воведува нова опција која ќе израдува многу корисници

Минатата година, Инстаграмзапочна со додавање на некои опции слични на „Snapchat“, кои послужија за привлекување пријатели на профилот со прикажување на камерата на нивната...