10 C
Skopje

Актуелно

Невиден гаф: Медиум објави вест за Гордана Јанкулоска со слика од Гордана Силјановска

„24часа.бг“ ја објави веста за намалувањето на казната на екс министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска од 6 на 4 години, но со текстот...

Неверојатна приказна: Жена роди близнаци од различни татковци

Кинеските медиуми известуваат за жена која минатата година родила близнаци, за потоа да се открие дека имаат различни татковци. Овој многу редок случај го...

Жените и љубоморат и кога ќе ја видите неа, ќе се зачудите: Како освоила толку згоден маж (ФОТО)

Фотографката Џена Качер не крие дека на почетокот и пречеле таквите коментари и почнала да се сомнева во себе, но со тек на свреме...

Изневерен маж со својата исповед: Сакав да ја прегрнам кога ми кажа дека има љубовник

Биле заедно уште од факултетските денови. Повеќе од половина живот го поминале заедно, но наеднаш нешто почнало да се менува во негативна насока. За...

Најпознатиот кардиохирург на светот тврди: Појадокот е зло, дајте го на непријателот

Познатиот руски кардиохирург, професор и академик на Руската академија на науките, воедно и главен кардиохирург на министерството за здравство на Русија, ја поби тезата...

Успеала сама да го слика моментот кога и го вадат бебето од стомакот – ќе останете без здив

Меган Матиузо има 29 години, по професија е фотограф, најчесто слика свадби, а успеала да го долови и моментот кога го носи на свет...

Мицкоски се сретна со исклучените пратеници од ВМРО-ДПМНЕ

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска оствари средба со независната пратеничка група која се отцепи од ВМРО-ДПМНЕ која поточно беше исклучена од партијата. Средбата...

(ВИДЕО) Мешај мали: Танцот на ова момче ќе ве натера веднаш да почнете да потскокнувате

На социјалните мрежи често може да бидеме нерасположени, при што со едно видео или фотографија, се менува се, па и расположението. Малку смеа никогаш не...

Дали навистина црните мачки и скршеното огледало значат несреќа – одговорот е тука

Дали некогаш сте чукнале во дрво или пак сте се изнервирале дека црна мачка ви го пресекла патот? Дури и да се сметате за скептична...