18 C
Skopje

Донации

18. годишниот Бојан е неподвижен по собракајката: Да се обединиме и да му помогнеме на младото момче кое има свои соништа

Осумнаесетгодишниот Бојан Димитриевски веќе една година е целосно неподвижен по сообраќајната несреќа која му го промени животот. Овој млад човек упати апел до сите кои...

Да и помогнеме: Потребни се 7.000 евра за протеза за раката на Марија

Пред седум години, Марија Андонова останала со тешкотии во движењето на десната рака, како последица од масивно мозочно крварење. Прстите и дланката и се неподвижни,...

АЈДЕ МАКЕДОНИЈО: Да и помогнеме на младата мајка Ирена да застане на нозе

Статус на Верче Крстевска како поддршка на Ирена: На 25 години животот треба да почне, а не да заврши! На 25 години треба да...

Бигорски Манастир со апел: Да му помогнеме на малиот Лео

Да бидеме хумани и да му помогнеме на овој супер херој да ја извојува битката за правото на безгрижно детство, за правото на живот… Ве...

Да и помогнеме на оваа млада жена прикована за кревет: Сонувам повторно да шетам со моите деца

Ирена Танчева од струмичко, сите ја запознаме преку социјалните мрежи. Видовме млада жена која прикована во кревет по тешка сообраќајка моли за помош. Многу...

Да ја покажеме нашата хуманост на дело: Мила Димоска мора итно на операција – помогнете

Малата Мила Димоска има потреба од помош за лекување на оштетувањето (дистрофија) на мозокот. – Драги хумани луѓе. на нашата ќерка и` е потребна трета...

ДА ПОМОГНЕМЕ НА ОВАА МАЛА ДУШИЧКА: Потребни се донации за операции на 11 месечната Бисера Здравковски

На 11-месечната Бисера Здравковски од Велес во месец ноември и е откриена ретка вродена срцева аномалија на лева главна аорта со дијагноза Пулмунален артериски...

Да бидеме хумани и да помогнеме: Потребни се тромбоцити со 0+ крвна група за Тоше Илиевски од Скопје

На Тоше Илиевски од Скопје му се потребни тромбоцити со крвна група 0+. На него му се потребни сигурни 10, до 20 хумани луѓе кои...

Сестричката Јована моли за братчето Кристијан: Донирајте добри тетки и чичковци за бато да ми дојде на роденден (Видео)

Кристијан Андреев е дете на 14 гoдишна возраст кој боледува од многу тежок облик на Аутизам и Епилепсија !! Закажани се 3 сесии-операции на...