Ако Македонија не добие датум за ЕУ, Македонците со помош на бугарско државјанство, сите ќе влезат во ЕУ
Мислевте дека е толку, се лажете: По Велигден следи уште еден споен викенд
Колев до Виничани: Дајте им шанса на младите и храбрите да променат нешто
Бебе родено без нос – Поставила фотографија на Фејсбук а тие побарале да ја отстрани (фото)
ВИДЕО: Пред 20 години се роди првата седморка – вака изгледаат денес
Фото: Математичка загатка која го полуде интернетот, можете ли да ја решите
Го прашале најбогатиот човек на светот што би направил со 2 долари – ова е неговиот одговор
Хан бара од ЕК да понуди нов формат за Турција
Хан: За прием на кандидати од Балканот во ЕУ – 2025 година амбициозна, но реална цел
Ова е една од најотровните намирници на светот која предизвикува рак а ја даваме и на децата
Познат конечниот број: Сега веќе се знае кој сака да ги раздели Македонија и Албанија, а кој е против

Избор

Ексклузивно интервју со европратеникот Андреј Ковачев: ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ не се искрени спрема Бугарија, но ние сакаме да им помогнеме на граѓаните на Македонија

Бугарскиот европратеник и потпретседател на ЕПП Андреј Ковачев кој доаѓа од партијата на бугарскиот премиер Бојко Борисов, ГЕРБ, во интервју...

Прочитај повеќе

Игор Николов од ВМРО-ДПМНЕ: Ниту еден универзитет од Македонија не е ниту класифициран според Шангај

Според Шангајската листа на класификација на универзитетите, 66 милионската Франција има 35 универзитети кои се класифицирни на оваа листа, а...

Прочитај повеќе

Џамбаски: Владата на Заев дојде со „бомби“ и ќе си тргне со „бомби“ – тоа и неговата лична трагедија

Колумна за „Поглед“ на европратеникот и потпретседател на ВМРО БНД Ангел Џамбаски Историјата се повторува, прво како трагедија, после како...

Прочитај повеќе

Колев: ГДУ е за реформа на целиот изборен процес, намалување на бројот на пратеници и ограничување на моќта на владата (Видео)

„Граѓанско Демократската Унија, пакетот прашања, кои ја тангираат сферата на индивидуалните граѓански права и слободи, ја има поставено како приоритет...

Прочитај повеќе

Колемишевски и Ал Џезеира: Љубчо Георгиевски е херој кој ја има најголемата улога за независноста на Република Македонија (Видео)

Гледам на македонската телевизија 20 години што е емисијата за Македонија. Гледам и се чудам. Сите си припишуваат некаква своја...

Прочитај повеќе
Страна 1 од 79 1 2 79
  • Најчитани
  • Препорачани
  • Последни

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Login to your account below

Fill the forms bellow to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.