17 C
Skopje

Избор

Наумче Мојсоски: Утакмицата против коронавирусот е најважна, за победа е потребна тимска игра и солидарност

Борбата за здравјето е најважниот предизвик, најважната укакмица во нашите кариери. Заедно сме победиле многу натпревари, заедно сме добиле многу тешки битки, заедно ќе...

Детектор анкета: 82 % од граѓаните задоволни од мерките на Владата – дури 74,8 % даваат поддршка за полицискиот час

Над 40% од граѓаните очекуваат да се заразат со вирусот COVID-19 покажува најновото истражување на јавното мислење кое за Детектор го спроведе Институтот за...

Добра вест: Македонија обезбеди респиратори од Норвешка и ЕУ – ќе има помош и од Кина

Во моментов Кина е „преплавена“ од барање за респиратори, како сите други, така и Македонија е на листата и со сигурност ќе добие респиратори...

Спасовски: Сите членки на ЕУ едногласно сложни за почеток на преговори со Република Северна Македонија

Денешното признание е резултат на тешките политички одлуки кои ги донесе Владата за решавање на нашите долгогодишни спорови. Без договорот од Преспа и без...