17 C
Skopje

Избор

ВМРО НП на Љубчо Георгиевски со предлог мерка за намалување на ширењето на корона вирусот и справување со економскиот хаос во македонската економија

Политичката партија ВМРО-Народна партија преку соопштение предложи мерка за намалување на ширењето на корона вирусот но и намалувањето на економскиот хаос во кој се...

Видеото разјаснува што всушност се случува кога се заразува човекот и што треба да правиме сите?

Во декември 2019 Кинеската влада го информираше светот дека на нејзина територија брзо се распространува опасен вирус. Во наредните месеци инфекцијата се прошири насекаде во...

Да направиме секој ден да е 21 Март-светски ден на лицата со Даунов Синдром

Овој ден треба целата позитивна енергија од лицата со Даунов Синдром нивните родители и подржувачи да се насочи во исполнување на надежите за подобра,...

Венко Филипче во моментов одржува пресконференција во Влада: Во текот на ноќта се потврдени 9 нови случаи, вкупната бројка изнесува 85

Во текот на ноќта се потврдени 9 нови случаи, вкупната бројка изнесува 85. Регистрирани се во шест градови. Состојбата на пациентите е непроменета, најтешката...

Во овие доцни часови владата одлучи: Можен полициски час во Македонија?

Дваесетина минути по полноќ, Владата соопшти дека ги задолжила Комисијата за заразни болести при Министерството за здравство, Министерството за внатрешни работи, Министерството за одбрана...

Влада: Одлука за замрзнување на цените на лимон, портокал, мандарини, грејпфрут и клементина

Одлуката ќе важи до 30 април 2020 година. Согласно состојбата за прогласување на пандемијата, трговците овие денови ја зголемуваат продажната цена на јужното овошје,...

Бигорски ги пренесува литургиите во живо

Монасите на Бигорскиот манастор, откако беа донесени одлкуи за заштита од коронавирусот, а со тоа и ограничен пристапот на верниците, секојдневно своите Богослужби и...

Пендаровски по потпишувањето на Инструментот за пристапување на Македонија кон НАТО: Нека ни е со среќа

Вредеше што се вложивме, затоа што на нашите идни генерации им овозможуваме поголема стабилност, безбедност и просперитет. Нека ни е со среќа, истакна претседателот...

Бочварски во посета на штипска фабрика за текстил: Ви благодарам за вашата секојдневна работа да помогнете на граѓаните

Бев во две текстилни фабрики лично да се заблагодарам на сопствениците и секако на текстилните работнички и работници кои покажаа висока свест преку нивната...