9 C
Skopje

Избор

100 ДЕНА БЛАДА

Пишува: Тања Каракамишева Јовановска   Поминаа 100 дена како Заев блада за некакво враќање на парите кон граѓаните, за некакви функционални институции, враќање на правната држава,...

Во оваа лондонска компанија можете да земете боледување за трезнење од пијанство

На сите им се случува некогаш да испијат премногу, но една лондонска фирма реши дека отсега е доволно на шефот да му се испрати...

Што му кажа Клоп на Кутињо по враќањето на „Енфилд“?

  Кутињо цело лето се поврзуваше со можен трансфер во Барселона, меѓутоа истиот не се реализираше. Сјајниот Бразилец остана во Ливерпул, а многу британски медиуми...

(ФОТО) Заев на традиционалниот Пикник за 8. Септември: Слободата е одговорност, шанса да бидеме подобри

Премиерот Зоран Заев се обрати на пикникот што традиционално го организира општинската организација на СДСМ Кисела Вода, по повод големиот државен празник 8-ми Септември,...

После 11 години Македонија слободно слави независност (ВИДЕО)

Да продолжиме заедно да ја градиме Република Македонија во едно општество за сите, низ меѓусебна почит и разбирање затоа што само заедничката среќа е...

Стивен Џерард: Мразев двајца фудбалери на Манчестер Јунајтед – еве за кого станува збор..

Некогашниот лидер во тимот на Ливерпул, историската фудбалска легенда Стивен Џерард за јавноста откри дека двајца фудбалери на Манчестер Јунајтед му биле посебни ривали...

Иванов: Чувањето на независноста е наша обврска

Претседателот Ѓорге Иванов денеска присуствуваше на церемонијата на свечено менување на државното знаме на Република Македонија. На церемонијата, што се одржа на платото во Кабинетот...

Сугарески: Нема да се градат кампови за бегалци и мигранти

Никакви кампови ниту станови за мигранти и бегалци нема да се градат во Македонија, истакна денеска министерот за транспорт и врски Горан Сугарески одговарајќи...

Барселона има два избора ако Каталонија стане независна

Референдумот за независност Каталонија наскоро ќе биде оддржан, а исходот од истиот може тотално да го промени фудбалот во Шпанија. За независноста на Каталонија се...