10.9 C
Skopje

Избор

МНР: Нема информации за повредени или загинати македонски државјани во подрачјата погодени од ураганот Ирма

Од македонската амбасада во САД соопштуваат дека со во постојана комуникација со надлежните служби во САД и дека досега нема информации за повредени или...

Клоп до судиите: Си заминувате без да се поздравите? Добро… (ВИДЕО)

Германскиот стратег од клупата на Ливерпул имаше интересна реакција кон делителите на правдата на дербито во Премиерлигата. Ливерпул со тежок пораз од 5-0 се враќа...

Имајте верба во животот, сите нешта доаѓаат на свое

Бидете трпеливи со нештата во вашиот живот. Имате задолженија, обврски и рокови, но верувајте во себе. Верувајте дека ќе ги завршите сите нешта. Верувајте во...

100 ДЕНА БЛАДА

Пишува: Тања Каракамишева Јовановска   Поминаа 100 дена како Заев блада за некакво враќање на парите кон граѓаните, за некакви функционални институции, враќање на правната држава,...

Во оваа лондонска компанија можете да земете боледување за трезнење од пијанство

На сите им се случува некогаш да испијат премногу, но една лондонска фирма реши дека отсега е доволно на шефот да му се испрати...

Што му кажа Клоп на Кутињо по враќањето на „Енфилд“?

  Кутињо цело лето се поврзуваше со можен трансфер во Барселона, меѓутоа истиот не се реализираше. Сјајниот Бразилец остана во Ливерпул, а многу британски медиуми...

(ФОТО) Заев на традиционалниот Пикник за 8. Септември: Слободата е одговорност, шанса да бидеме подобри

Премиерот Зоран Заев се обрати на пикникот што традиционално го организира општинската организација на СДСМ Кисела Вода, по повод големиот државен празник 8-ми Септември,...

После 11 години Македонија слободно слави независност (ВИДЕО)

Да продолжиме заедно да ја градиме Република Македонија во едно општество за сите, низ меѓусебна почит и разбирање затоа што само заедничката среќа е...

Стивен Џерард: Мразев двајца фудбалери на Манчестер Јунајтед – еве за кого станува збор..

Некогашниот лидер во тимот на Ливерпул, историската фудбалска легенда Стивен Џерард за јавноста откри дека двајца фудбалери на Манчестер Јунајтед му биле посебни ривали...