12 C
Skopje

Избор

Во 13 градинки досега воведена втора смена, 20 работат и во саботите

Во 13 градинки е воведена втора смена, а 20 работат во саботите. Бројот ќе се зголемува како што ќе се овозможуваат услови и како...

Груевски: На пресот не приметив но потоа лично се уверив – младиот Марко е во одлична состојба!

„Марко беше во право дека успеал да го засени пресот на Заев пласиран кај некои провладини медиуми за 100 дена влада каде што не...

Синот на Абрамович купува клуб кој игра во Лигата на шампиони

Аркадиј Абрамович, најстариот син на богатиот сопственик на премиерлигашкиот гигант Челси, Роман Арамович, се реши да ги следи патеките на својoт татко, односно да...

ЕЛЕМ: Менаџментот не размислува за продавање на компанијата

Менаџментот на АД „ЕЛЕМ“ попладнево преку соопштение ги демантираше информациите за продажба на компанијата. Во соопштението се наведува дека менаџментот на компанијата во ниту еден...

Вучиќ: Србија нема повеќе да биде „вреќа за удирање“

Ние имаме добри односи со Македонија, со македонскиот народ и немам ништо против политиката на Македонија, изјави синоќа претседателот на Србија, Александар Вучиќ за...

Димитров разговарал со Могерини: Не треба да се плашиме да разговараме за минатото, но не смееме да се дефокусираме од иднината

По разговорите со Виолета Булц, еврокомесар за мобилност и транспорт и МНР на Романија Теодор Малескану, шефот на македонската дипломатија Никола Димитров се сретна...

Социјалдемократијата во Македонија е труп што гние пред нашите очи

Партијата на Зоран Заев, de iure регистрирана како СДСМ, de facto не постои. Таа е изедена и расточена одвнатре и нејзе реално ја претставуваат...

Експлозијата во Северна Кореја 8 пати помоќна од таа во Хирошима во 1945 година

Магнитудата на потресот од најновиот нуклеарен тест во Северна Кореја е околу 5,8 степени по Рихтеровата скала, а експлозијата била речиси осумпати помоќна од...

Таравари ќе се кандидира за градоначалник на Гостивар

Актуелниот министер за здравство, Арбен Таравари ќе биде кандидат за градоначалник на Алијансата на Албанците за Гостивар, објави СДК. Откако не успеале преговорите за заднички настап...