fbpx
11 C
Skopje

Избор

Заев: Новата политичка клима ја враќа надежта на граѓаните и економската перспектива во Македонија

Новата Владата ги заврши првите три месеци од своето работење. Веќе започнавме со економските мерки. До Собранието ги поднесовме законите за минимална плата, за...

Средба Заев – Коѕијас: Затворање на прашањата низ меѓусебно разбирање за интерсите на двете држави и на народите во нив

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, придружуван од министерот за надворешни работи, Никола Димитров, денеска се сретна со министерот за надворешни работи...

Интересна сторија: Барса можела да го купи Дембеле за 1,5 милиони евра!

Медимите од Шпанија пренесуваат интересна сторија поврзана со Барселона и Осман Дембеле, „Каталонците“ можеле да го купат играчот за 100 пати пома сума од...

12 СОВЕТИ ЗА ДОБРО ЗДРАВЈЕ ОД БАБА ВАНЃА

Пророчицата Ванѓа зад себе остави многу мудри совети, што се пренесуваат низ генерациите. Споделуваме неколку од нив, посветени на доброто здравје и правилната исхрана.   1. Светот започна со...

Ѓорѓиевски: На СДСМ им треба притисок кон ДИК и судиите од Управниот суд за да победат на локалните избори

СДСМ е во очај и знае дека ќе ги загуби изборите па затоа им треба притисок и кон членовите на ДИК и кон судиите...

Макар и „мали“ бодеме очи

Почитувани читатели на порталот Поглед - деновиве поради објавена анкета на нашиот портал со прашање - „Дали по втор пат ќе ја дадете вашата...

Квиз: Можете ли да ги погодите филмовите само според една илустрација?

Некои гледаат филмови за забава, а некои пак наоѓаат инспирација во нив. Трети - гледаат од што мораат за да бидат во тек со...

Кин удри по клубовите за трансфер лудилото и порача: Да играше Гигс сега ќе вредеше…

Рој Кин го прокоментира лудиот трансфер пазар кој својата висина се чини дека ја допре токму ова лето, а за тоа дали може уште...

Понекогаш потребата го наведува човекот да мисли дека близината е љубов

Често се случува срцето да го надвладее разумот. Верува дека сака, па привидот на двојноста во секоја смисла му личи на љубов. Потребата за...