8.4 C
Skopje

Избор

Од октомври повторно евтина тарифа на струјата

Од октомври стартува евтината тарифа на струјата, мерка што ја вети Владата пред изборите, соопшти денеска премиерот Зоран Заев. На заедничката прес-конференција во Владата на...

„Животот беше добар кон мене…Сега моја задача е да бидам јас добар кон него“ Морган Фриман

Морган Фриман е еден од најуспешните и најценети актери во Холивуд. Додека бил млад имал многу обиди да стане актер, но никогаш не му...

Роналдо на инстаграм „плачеше“ за суспензијата од пет натпревари а Лукаку го тролаше: МЕСИ Е ПОДОБАР ПРИЈАТЕЛЕ… (ФОТО)

Кристијано Роналдо се огласи на социјалните мрежи откако му беше одбиена жалбата за суспензијата од пет натпревари, Португалецот беше истролан од Ромелу Лукаку ЦР7 доби...

Заев и Вучиќ телефонски договориле 5 точки за подобри односи меѓу Македонија и Србија

Премиерот Зоран Заев и претседателот на Србија, Александар Вучиќ денеска телефонски разговараа за новонастанатата состојба во односите меѓу Македонија и Србија. По одлуката на Србија да...

Персоналот во српската Амбасада во Скопје се враќа утре

Персоналот на српската Амбасада утре ќе пристигне назад во Скопје. Ова, како што соопшти Министерството за надворешни работи, го информирал првиот заменик премиер и...

Зечевиќ избран за Шеф на Изборниот штаб на СДСМ

Во контекст на претстојните локални избори Централниот Одбор на СДСМ го избра Миле Зечевиќ за Шеф на Изборниот штаб, кој беше реизбран и како...

ДЕВЕТТО ИЗДАНИЕ НА „КАЛЕФЕСТ“: Електронска журка на Китино Кале

Љубителите на електронските звуци ќе доживеат уште едно музичко издание на деветиот по ред непрофитен мултимедијален арт фестивал „Калефест“ во Кичево, во организација на...

Изградба на спомен обележје на Никола Карев во Свиланово

Започна реализацијата на градежните работи за изградба на спомен-обележјето на местото на загинувањето на Никола Карев – Свиланово. Градежните работи ќе ги извршува „Евроградба Инженеринг“...

Курц изрази загриженост поради влијанието на Турција врз Западен Балкан

Министерот за надворешни работи на Австрија Себастијан Курц изрази загриженост поради зголеменото влијание на муслиманските земји врз државите од Западен Балкан. Тој наведе дека се...