16 C
Skopje

Избор

Муда до колена

РК Вардар стана европски првак во ракомет. За тие кои не се запознаени или не следат ова е најголемиот успех на македонска екипа во...

Све е исто, само него го нема…

Ако се секиравте како ќе заврши „шпанската“ серија со присуството на српскиот разузнавач на крвавиот настан во македонското собрание на 27 април, ве повикувам...

ФОТО: Никола со сопругата го бодреше Вардар во Келн

Поранешниот премиер и претседател на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски, заедно со својата сопруга Боркица денеска го бодреше македонскиот првак Вардар во Келн. Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ на...

Балканскиот лав, кој во суштина е маче

Македонија и покрај „милениумската“ историја (со која можете да се запознаете од книгите на Александар Донски и емисиите на Дардан Венетски на тв Сонце)...

Зачудувачки почеток на Емануел Maкрон на меѓународно ниво

Говорот на францускиот претседател Емануел Mакрон на англиски јазик, испратен вчера вечер до Доналд Трамп, е пренесен од американските медиуми. Некои од нивго поздравија...

Укинато е ЕКСТЕРНОТО ТЕСТИРАЊЕ

Со 64 гласа за, ниту еден против или воздржан, укинато е екстерното тестирање. Гласањето беше пропратено со аплауз во собраниската сала, каде отсуствуваа пратениците...

МБП: Го поздравуваме изборот на новата ВЛАДА и се надеваме дека Македонија конечно ќе тргне напред по патот на ЕУ и НАТО

Здружението за „Македонско-Бугарско пријателство“ го поздравува господинот Зоран Заев за претседател на новата македонска Влада и му посакува истрајност во решавањето на тешките задачи...

Три слатки тетовчанки – Одблизу со Шербет

Порталот „Поглед.мк“ направи интервју со АнаМарија Блажеска, Теодора Ветеровска и Марија Костовска, членови на музичкото трио Шербет од Тетово ПОГЛЕД: Колку време постои „Шербет“ и од...