fbpx
-4 C
Skopje

Краток спој

Добри деца не се раѓаат, добрите деца се воспитуваат

Немојте да му забранувате на детете да гледа во мобилниот телефон, ако и вие го правите истото цело време. Немојте да инсистирате детето да оди...

Шарен парламент – среќни граѓани

Преживеавме една Шарена револуција – време е за шарен Парламент. „Сите се исти“- вика граѓанството од немоќ, а тоа најдобро го објасни кандидатот на Граѓанско...

Најново: Груевски со порака до протестантите за „Слободна Македонија“ (Фото)

Не запира хуморот на сметка на бегството на поранешниот премиер на Република Македонија Никола Груевски, кој според најновите информации кои се пласирани во медиумите...

Бобан Стоименовски: Зошто заминав и дали би се вратил дома?

После 4 години работа во МТВ бев избркан и доведен до работ на егзистенцијата. Не сакајќи да станам партиски слуга, и несакајќи да се...

БРАВО ДИРЕКТОРЕ, ШВЕЃАНИТЕ ТРЕБА ДА УЧАТ ОД ВАС

Купуваш 8 топки, еден касетофон и уште неколку ситнурии и ги закачуваш на фејсбук за да се пофалиш со „капиталната“ инвестиција и секако за...

ТРЕБАШЕ ДА ГИ ЗГАЗИТЕ РАДИ САЗДО!

Јас не сум комита, дедо ми бил, ама онаков обичен без титули… Ве глеав момци и нема да ве лажам- не ми го направивте кејфот....

Поранешниот дечко ѝ пишува на Ана во три наутро, таа спие, а на пораката одговара сегашниот дечко

-Здраво Ана, знам дека е касни и дека помина доста време откако раскинавме, но имам нешто важно што мора да ти го кажам. -Полека бе...

(ВИДЕО) Актерот Јовица Михајловски со пародија на рекламата со капачињата на Даб

Актерот Јовица Михајловски сними кратко видео и го постави на својот профил на Фејсбук, во кое прави пародија на рекламата за пиво од една...

Твит на денот: Што ако не улегнемо у НАТО

Ако не улегнемо у Нато, ќе пропаднемо! Одма ќе не нападнат! Србите ќе ни ја испијат ракијата, Бугарите сите кајчиња у Охрид ќе ги фатат,...