Северина се заблагодари за поддршката- ја спомна и Македонија (ФОТО)
Колев од ГДУ лобира за Македонија пред европски пратеници и еврокомесар во Софија (Фото)
За шоферите: Сив, црн и бел чад од автомобилот – што означува бојата
ВИДЕО: Роналдо и Буфон во Албанија се дружеа со децата што скокнаа од балкон за да се спасат од земјотресот
Овој напиток ќе ви го забрза метаболизмот и ќе ви ги стопи килограмите!
Ларис Гајсер одговара пред Васко Ефтов: Снимките од домот на Орце Камчев ги добив од некој кој што ми веруваше од Македонија, а тоа не е Груевски
ИНТЕРВЈУ МИТКО ЈАНЧЕВ: Очекуваме масовен протест преку кој ќе испратиме јасна порака за предвремени парламентарни избори
Еве колку траеше: Се појави снимка од разорниот земјотрес во Албанија (ВИДЕО)
ПЕТАР КОЛЕВ: МРШОЈАДЦИТЕ СЕ КОРИСНИ ЗА ЕКОСИСТЕМОТ, НО НЕ И ВО МОМЕНТОВ
Џамбаски: Македонија ќе се судри со моќни противници, но ние од Бугарија сме тука за да помогнеме
Детали за несреќата на македонскиот автобус кој се преврте на пат кон Копаоник: 18 патници се повредени

Македонија

Џамбаски за Поглед: Ако сакаме бизнисот да функционира мораме да имаме автопат од Охрид до Бургас

Последните неколку години го обележаа воскреснувањето на перспективата за членство во ЕУ и НАТО на државите од Западен Балкан. На...

Прочитај повеќе

Детали за несреќата на македонскиот автобус кој се преврте на пат кон Копаоник: 18 патници се повредени

Македонски автобус се преврте на пат до Копаоник, на магистралниот пат Прокупље – Блаце. Во несреќата повредени се вкупно 18...

Прочитај повеќе

Визуализација – Македонски концепт: Избравме да одиме по наш сопствен пат кој ќе донесе комплетна рестарвација на системот и државата

Оваа идеја ја имаме подолго време, ја дискутиравме уште на почетокот од оваа година. Секој почеток е тежок, но кога...

Прочитај повеќе

Баба Перса не застанува тука: Гребениот асфалт го купив лично јас, а општината располага со него (Видео)

После објавеното видео на новинарот Фуркан Салиу, градоначалникот Александар Наумовски им испратил видео со своја верзија на приказната. Но, новинарот...

Прочитај повеќе

Револтирана жителка му упадна на Заев и Наумовски пред медиумите: Ниту имаме канализација, ниту е асфалтирана улицата

Денеска премиерот Зоран Заев присуствуваше на увид на изградба на спортска сала во ОУ Јоаким Крчоски во Волково. Таму беше...

Прочитај повеќе

Ковачев за Поглед: За нас е важно да ги заборавиме титовите комунистички лаги кои сакаа да ги разделат народите од Македонија и Бугарија

Јас секогаш сум бил и ќе бидам за европската интеграција на Македонија, тоа сум го поддржувал и ќе продолжам да...

Прочитај повеќе

Груевски во најнов фејсбук статус од Будимпешта објаснува дека сакал да ја направи Македонија комбинација од Луксембург и Англија

Фејсбук статус на поранешниот премиер Никола Груевски, во кој ја објаснува идејата за меѓународна финансиска зона во Скопје, која не...

Прочитај повеќе
Страна 1 од 804 1 2 804
  • Најчитани
  • Препорачани
  • Последни

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Login to your account below

Fill the forms bellow to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.