fbpx
-4 C
Skopje

Македонија

Беровско Русиново, дом на ендемско дрво од Калифорнија

Калифорнија и беровско Русиново ги врзува приодното светско чудо од ендемичен вид- зимзеленото дрво севкоја кое живее во дворот на беровското училиште „Никола Петров-...

ВМРО-ДПМНЕ: Куманово пример за способноста на СДСМ да се справи со загадувањето

ВМРО ДПМНЕ во реакција на денешното соопштение од СДСМ оцени дека таа партија ја покажала способноста за искрено справување со проблемот за загадување во...

Нелоски: Аболицираниот криминалец Зоран Заев мора да се соочи со правдата!

Претседателот на УМС на ВМРО ДПМНЕ и член на ИК на ВМРО ДПМНЕ, Владимир Нелоски, денес со прес – конференција за случајот Поткуп, во...

СДСМ: Загадувањето во земјава е до 20 пати повисоко!

„Новата одговорна Влада на граѓаните на Македонија уште на првата седница сериозно ќе пристапи кон решавање на проблемот со загадувањето на воздухот, што 10...

Шилегов: Ние ќе изградиме нов клинички центар, Груевски и Тодоров си изградија партиски дворец

Партискиот портпарол на СДСМ, Петре Шилегов, во име на Социјалдемократскиот Сојуз на Република Македонија, и од негово лично име, посака среќна нова 2017 година. Посакувајќи...

ВМРО ДПМНЕ: Направивме најголем инвестициски циклус во историјата на македонското здравство

ВМРО ДПМНЕ со реакција на пресот на портпаролот на СДСМ, Петре Шилегов, во кој истиот обвини за лага и манипулација од страна на Никола...

Љубовната приказна на македонскиот полицаец и бегалката од Ирак

Нура Аркавази, курдска муслиманка и православниот Боби Додевски се вљубиле набрзо откако се сретнале на калливата граница на почетокот на март. Нура Аркавази, курдска муслиманка...

Ермира Мехмети си замина од ДУИ

Експратеничката на ДУИ, Ермира Мехмети, денес на својот Фејсбук профил објави дека е слободен граѓанин и дека не е веќе претставник на ниту една...

Наместо најстариот пратеник, Вељаноски претседава на седницата

И покрај барањето на поголем дел од партиите конститутивната седница да ја води најстариот пратеник, првата седница на новиот пратенички состав ја отвори Трајко...