fbpx
8 C
Skopje

Македонија

Одбележани девет години од падот на армискиот ми-17 кај Катлановско Блаце

Денес се навршуваат девет години од хеликоптерската несреќа која се случи близу Катлановско Блаце, а во која трагично животото го загубија единаесет припадници на...

СДСМ: ВМРО ДПМНЕ ветува марина и експресен пат по четврти пат, но не исполнува

Пратениците од ВМРО ДПМНЕ од Охрид без никаков срам, уште еднаш ги излажаа охриѓани. Проектите што ги ветуваа во 2013 и во 2014 година,...

ВИДЕО: Не знаете како се местат ланци за снег? Погледнете, едноставно е!

На повеќе патишта во Македонија, поради обилните снежни врнежи, во прекин е сообраќајот на неколку места низ државата а во текот на изминатите неколку...

Попоски со реакција до Бушати: Ние сме Македонци, ништо повеќе или помалку

Никола Попоски, министерот за надворешни работи, денеска реагираше на изјавата на албанскиот министер за надворешни, Дитмир Бушати, кој во едно свое излагање ги именуваше...

Ѓорѓиевски: 150 милиони евра од Сорос во Македонија се потрошени на корумпирање на македонското општество

СДСМ и Сорос се едно исто. Дел од истата шема на деструкција и антидржавно делување, истакна на денешната прес-конференција Орце Ѓорѓиевски. Ви го пренесуваме интегралниот...

Такева најави тужба против градоначалникот Наџински

Новинарката на ТВ Стар, Даниела Такева најави дека ќе поднесе тужба против градоначалникот на Берово, Драги Наџински поради неговите коментари на социјалната мрежа Фејсбук. „Не...

ВМРО-ДПМНЕ: Катастрофална е состојбата во Струмица после врнежите од снег

Деновиве Македонија ја зафатија силни врнежи на снег, што предизвикаа отежнување на сообраќајот низ целата држава. Од партијата на ВМРО-ДПМНЕ излегоа со соопштение дека...

Застој на границата со Грција -Повеќе од 70 товарни возила заглавени на Евзони

Синоќа околу два часот поради лошите сообраќајни услови предизвикани од снегот, забранет е влез на тешките товарни возила на територијата на Грција, соопштуваат од...

Новинарка на ТВ Стар сексистички нападната од градоначалникот на Берово

Градоначалникот на Берово, Драган Наџински сексистички ја нападна новинарката на ТВ Стар, Даниела Такева, пишува веб-порталот „Исток прес“. „Оваа e неписмена. Незнам каква награда добила...