fbpx
8 C
Skopje

Македонија

Апасиев: Македонците се народ, не етничка заедница

Генералната во Партијата има збор: <3 "СДСM, ДПМНЕ, БЕСА и Алијанса имаат консензус околу вметнувањето етничка графа во лични карти!? Тоа што нема држава во...

Мицкоски: Собрани се 25 илјади потписи за неколку часа, народот се потпишува против фалсификат попис

Собрани се 25 илјади потписи за неколку часа, во над 300 локации. ВМРО-ДПМНЕ и народот собраа 25 илјади потписи за неколку часа. Благодарност до...

Јоци: Ај, сеа Петрит напиши нешо злобно за мене

Екс владиниот советник, а сега пишувач во портал кој верува дека е уште ,,новинар", многу ми е познат по својата злоба, но ете -...

НАЈНОВИ ДЕТАЛИ: Вистинска сообраkајна драма на улица Скупи повреден полицаец

Вистинска сообраќајна драма се случувала вечерва на скопската улица „Скупи“, која е затворена за сообраќај поради полициски увид, дознава КУРИР. Во близина на Канал 5...

Битиќи: Ќе се отпишуваат каматите на долговите направени до ноември 2020

Ќе се отпишуваат каматите на долговите на граѓаните направени до ноември 2020 година, а обврска на граѓаните е да ја платат главнината на долгот. Вицепремиерот...

Јоци: Балонот се дуе, доаѓаат тешки денови за Македонија, не врват веќе глупи прикаски кај народов

Доаѓаат тешки денови за Македонија. Приватниот сектор тоне. Не врват веќе глупи прикаски кај народов кои ги смислуваат третокласни советници по кафани. НАТО...

Угостителите на протест: Бараат од Владата да работат, имаат огромни загуби

Угостителите утре излегуваат на протест. Ќе ја блокираат раскрсницата на булеварот Александар Македонски во населбата Автокоманда од 14 до 17 часот. Од Владата бараат протоколи...

Филипче: Над 1.800.000 вакцини ќе имаме заклучно со март

Министерот за здравство, Венко Филипче во гостувањето во „Топ Тема“ на Телма рече дека без проблеми тече првиот ден на вакцинација во Модуларната болница...

СДСМ: Милошоски не е достоен да ја извршува функцијата пратеник, неговата кариера во политиката е завршена

„Пратеникот од опозициската ВМРО-ДПМНЕ Антонијо Милошоски треба да замине од функцијата, бидејќи според последните докази за скандалот „Кражба” е осуден и казнет за криминални...