Воспитувачки натерале 5-годишно девојче да ја промени облеката – причината е несвојствена (ФОТО)
Не смеете да ја фрлите: Има правило што треба да направите доколку ви се скине бројаницата
Победата на ладните глави ќе избегне судир на Блискиот Исток
Коки си ја отвори душата при една случка на улиците во Скопје: Какви ѓубриња сме ние луѓето
Пожарникари гаселе пожар, си ја завршиле работата а во моментот кога си тргнале слушале мјаукање и се вратиле
Министерот Никола Димитров се огласи на фејсбук и испрати јасна порака до ЕУ: Време е за позитивна одлука
Ако ја чувате лубеницата во фрижидер, правите голема грешка
Дали и вам ви има „отскокнато“ телото додека спиете – ете што точно значи тоа
Трик кој треба да го знаете ако користите течен сапун – потребна ви е само една гумичка
Џамбаски: Владата на Заев дојде со „бомби“ и ќе си тргне со „бомби“ – тоа и неговата лична трагедија
Интересни работи кои не ги знаете за Боки 13: Носел фустан на Есма, бил „кошаркар“, не успеал да продаде повеќе од 1000 карти за концерт во Скопје

Македонија

Димовски: Прославата во Гостивар за пуштање на употреба на мост беше исклучиво на албански јазик, без превод на македонски

Пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Илија Димовски денеска од собраниската говорница се пожали дека во времето додека тие се на власт,...

Прочитај повеќе

„За заедничка Македонија“: Во петок ќе соопштиме важни информации и планови за наредниот период

Ден 51, продолжуваме по нашата патека. Патеката на достоинство, самопочит и суверенитет. Патеката по која тргнавме и од која нема...

Прочитај повеќе

ВИДЕО: Заев на средбата со Билт – Ќе биде брзо избран нов претседател на Собрание и нова влада

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, придружуван од заменик претседателката Радмила Шекеринска денеска се сретна со копретседавачот на Европскиот совет за...

Прочитај повеќе

СДСМ: Парламентарното мнозинство ќе ги заштити граѓанските и државните интереси од тиранскиот однос на Груевски!

„Парламентарното мнозинство од 67 пратеници има полн легитимиет да ја формира новата реформска Влада на граѓаните и тоа ќе го...

Прочитај повеќе
Страна 649 од 767 1 648 649 650 767
  • Најчитани
  • Препорачани
  • Последни

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Login to your account below

Fill the forms bellow to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.