22 C
Skopje

Македонија

Новинарка на ТВ Стар сексистички нападната од градоначалникот на Берово

Градоначалникот на Берово, Драган Наџински сексистички ја нападна новинарката на ТВ Стар, Даниела Такева, пишува веб-порталот „Исток прес“. „Оваа e неписмена. Незнам каква награда добила...

АМСМ: Укината забраната за сообраќај Кочани – граничен премин Делчево

Авто-мото сојузот на Македонија информираше дека е укината забраната за сообраќај за тешки товарни возила Кочани - граничен премин Делчево, која стапи на сила...

Во петок затоплување, од сабота нов снег

Ладните температури продолжуваат и денес, веќе во четврток се очекува благо опуштање, додека според УМХР во петок температурите би можеле да дојдат и околу...

Ахмети: Без платформата нема да има влада туку нови избори

Лидерот на владеачката партија ДУИ, Али Ахмети, вечерва гостување во интервју за телевизијата „ТВ21“, на кое изјави дека без прифаќање на платформата на албанските...

ФОТО: Општина Центар започна со згрижување на бездомници, обезбедена и храна

Поради ниските температури и обилните снежни врнежи, надлежните во Општина Центар се решија да започнат акција за згрижување на бездомните лица. Прокетот е на ЈП...

Трошењето струја е зголемено за 30% во однос на последните пет години

Поради моменталната состојба, со огромната количина на снег, зголемено е потрошувачката на електрична енергија во однос на истиот период за последните пет години, пренесуваат...

ВНИМАВАЈТЕ: АМСМ со нови забрани за тешки товарни возила

Од Авто-Мото Сојуз на Македонија информираа за нови забрани за тешки товарни возила ширум државата. Од 14:35ч. забранет е сообраќајот кон ГП-Делчево за ТМВ, поради...

Груевски или Заев: Кој ќе ги исполни барањата на Албанските партии?

Албанските политички партии кои освоија пратенички мандати БЕСА, Алијанса за Албанците, ДУИ и ДПА, по одделните средби со премиерот на Албанија, Еди Рама, излегоа...

ВМРО-ДПМНЕ: Новата боемска улица на Жерновски чини 710. 000 евра

ВМРО-ДПМНЕ со реакција за инвестицијата на општина Центар во Боемска улица и нејзината вредност. „Граѓаните на општина Центар не можат да излезат на крај со...