22 C
Skopje

Останато

Она кога жената поради коронавирус работи од дома, а ти си збркан пошто две недели не си гледал фудбал во живо (Видео)

Коронавирусот зема се поголем замав на светско ниво, а речиси да нема држава во која нема луѓе кои се заразени од коронавирус. Истовремено, многу од...

Плескање у спална за време на карантин само под одредени услови

Социјалното дистанцирање е основно мото на борбата против ширењето на новиот коронавирус, но што значи тоа за интимноста? Речиси е невозможно да се практикува социјално...

Пипачи на леб (Видео)

Многу често луѓето кога ќе одат да купат леб во продавница или маркет, знаат да се мислат дали да купат еден или друг леб....

Од жариштето на вирусот: Лекарите од Вухан (Кина) кажуваат како да разликуват обична настинка од коронавирус

Оние што се настинати, лесно можат да мислат дека имаат вирус на корона, но еве како да се направи разлика помеѓу симптомите. Научниците од болницата...

Се фотографирала на тераса, но не забележала дека парот зад неа бил насред врела акција

Фотографијата од млада девојка која позира на тераса станала хит на Твитер, но најмногу поради она што се случувало зад нејзиниот грб. Имено, зад тинејџерката...

Коска пијан се враќал накај дома, ја промашил патеката, се качил на мост и заспал (ВИДЕО)

Како успеал да стигне таму, и самиот не знае Белградските пожарникари спасиле млад човек кој се качил и заспал на познатиот Трамвајски мост, околу 20...

Видео: Ставила вода во увото на својот маж – нема да верувате што излезе од него

Австралија е местото каде што живеат единствени и најопасни суштества на нашата планета. На тој континент се наоѓаат голем број смртоносни животни, како и...

Доктор од САД објасни како правилно да се заштитите од коронавирусот додека спиете – многумина така се заразиле

Луѓето се под голем стрес да не се заразат од коронавирус додека спијат. Според зборовите на пулмологот и истражувач од Сиетл Брус Л. Дејвидсон...

Сликовито објаснето се за корона вирусот (видео)

Во декември 2019 Кинеската влада го информираше светот дека на нејзина територија брзо се распространува опасен вирус. Во наредните месеци инфекцијата се прошири насекаде во...