24 C
Skopje

Занимливости

Она кога жената поради коронавирус работи од дома, а ти си збркан пошто две недели не си гледал фудбал во живо (Видео)

Коронавирусот зема се поголем замав на светско ниво, а речиси да нема држава во која нема луѓе кои се заразени од коронавирус. Истовремено, многу од...

Плескање у спална за време на карантин само под одредени услови

Социјалното дистанцирање е основно мото на борбата против ширењето на новиот коронавирус, но што значи тоа за интимноста? Речиси е невозможно да се практикува социјално...

Пипачи на леб (Видео)

Многу често луѓето кога ќе одат да купат леб во продавница или маркет, знаат да се мислат дали да купат еден или друг леб....

Се фотографирала на тераса, но не забележала дека парот зад неа бил насред врела акција

Фотографијата од млада девојка која позира на тераса станала хит на Твитер, но најмногу поради она што се случувало зад нејзиниот грб. Имено, зад тинејџерката...

Коска пијан се враќал накај дома, ја промашил патеката, се качил на мост и заспал (ВИДЕО)

Како успеал да стигне таму, и самиот не знае Белградските пожарникари спасиле млад човек кој се качил и заспал на познатиот Трамвајски мост, околу 20...

Видео: Ставила вода во увото на својот маж – нема да верувате што излезе од него

Австралија е местото каде што живеат единствени и најопасни суштества на нашата планета. На тој континент се наоѓаат голем број смртоносни животни, како и...

Доктор од САД објасни како правилно да се заштитите од коронавирусот додека спиете – многумина така се заразиле

Луѓето се под голем стрес да не се заразат од коронавирус додека спијат. Според зборовите на пулмологот и истражувач од Сиетл Брус Л. Дејвидсон...

Видео: Немаше скапи подароци, туку само писмо – девојче за роденден плачеше од среќа поради само една причина

Девојчето ја отворила кутијата со возбуда, извлекувајќи од неа изгужвана хартија, а потоа човекот покрај неа вика: „Сакам да го прочиташ ова”. На дното на...

Ова секој треба да го знае – зошто фрижидерот треба некогаш да се тргне од ѕидот

Фрижидерот е апарат кој најмногу работи во кујната, а ние не му придаваме ни најмалку внимание. Но, внатрешноста на нашиот фрижидер бара малку повеќе...