Димовски – наместо да се расветли случајот за Монструм, тие пуштаат снимки од разговори на гатачки и секретарки на тогашниот премиер (Видео)
Локални избори во ОКТОМВРИ: Еве кои се потенцијалните кандидати..
Со едноставна стратегија на вложување: Бил Гејтс оваа година заработил 16 милијарди долари
Воспитувачки натерале 5-годишно девојче да ја промени облеката – причината е несвојствена (ФОТО)
Не смеете да ја фрлите: Има правило што треба да направите доколку ви се скине бројаницата
Победата на ладните глави ќе избегне судир на Блискиот Исток
Коки си ја отвори душата при една случка на улиците во Скопје: Какви ѓубриња сме ние луѓето
Пожарникари гаселе пожар, си ја завршиле работата а во моментот кога си тргнале слушале мјаукање и се вратиле
Министерот Никола Димитров се огласи на фејсбук и испрати јасна порака до ЕУ: Време е за позитивна одлука
Ако ја чувате лубеницата во фрижидер, правите голема грешка
Дали и вам ви има „отскокнато“ телото додека спиете – ете што точно значи тоа

Занимливости

Маж и ја плаќа по 13 евра на час за да го гледа нивното дете и да се грижи за куќата: После една година побарала покачување

Мелиса Перто и нејзиниот сопруг се рамноправни партнери. Двајцата работеле полно работно време, тој како консултант во дигитална компанија, таа...

Прочитај повеќе

Мажот ме плаќа 13 евра на час за да бидам добра домаќинка, но еве зошто после година дена побарав покачување

Мелиса Перто и нејзиниот сопруг се рамноправни партнери. Двајцата работеле полно работно време, тој како консултант во дигитална компанија, таа...

Прочитај повеќе

Нема раце, но црта со ногата: “Инвалидитетот никогаш не смее да биде пречка за она што навистина го сакате”

20-годишна индонезиска девојка Ају е родена без раце, но тоа не ја спречува да го прикаже својот уметнички талент цртајќи...

Прочитај повеќе

Вистински херој: Камен со големина на кошаркарска топка ја проби шофершајбната и удри директно во главата на возачот на автобусот (Видео)

Возачот Жао Шуанг херојски го истрпел шокот и тешката повреда откако во него удрил камен со големина на кошаркарска топка...

Прочитај повеќе

Можете ли да пронајдете автобус на оваа фотографија за 5 секунди – сите велат дека е невозможно

Хит слика стана интернет сензација овие денови. Сите се обидуваат да го пронајдат автобусот меѓу автомобилите. Ќе се обидете ли...

Прочитај повеќе
Страна 1 од 34 1 2 34
  • Најчитани
  • Препорачани
  • Последни

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Login to your account below

Fill the forms bellow to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.