19 C
Skopje

Политика

(ВИДЕО) ТВ дуел кој вечно се памети: Епската пресметка на Шабан Салиу и Амди Бајрам

На социјалните мрежи се појави едно крајно атрактивно видео од политичките води, каде на ТВ дуел се наоѓаат двајцата лидери на политичките партии на...

Виртуелен самит за КОВИД-19 на најголемата светска политичка коалиција

Денес се одржа виртуелниот форум на најголемата центар-десно политичка коалиција, Интернационалната Демократска Унија ИДУ (www.idu.org). Главната тема на овој самит беше "Fighting the Virus...

Порака од предавничката класа на САД: Слобода, до смрт.

Пред да ви налета анти-американска мигрена од насловот, да почнам со оргиналната Американска перспектива за да бидам на чисто што, според мене, вреди да...

НДИ со најнова анкета: Коалицијата „Можеме“ води за 5 % пред коалицијата на ВМРО-ДПМНЕ

Позитивните бројки за Заев се пресликани и кај процентите за партиите. Коалицијата „Можеме“ предводена од СДСМ води за 5% пред коалицијата на ВМРО ДПМНЕ....