22 C
Skopje

Домашен

Фудбалерите добија богата награда од ФФМ

Македонската фудбалска репрезентација со победата над Гибралтар од 4-0 го потврди првото место во групата 4 во друштвото Д во Лигата на нации. Со овој...

Прилепските гладијатори

Сте слушнале ли за членовите на клубот за бразилска џиу џица „Роотс Бјј“ од Прилеп? Се сретнав со нив, тренирав со нив, се дружев...

Гладијаторот Христијан Тасески од Прилеп со голема победа на ММА турнир во Врање

Христијан Тасески (18) член на Центарот за боречки вештини „Максам Фајт“ од Прилеп, вечерва освои убедлива победа, на меѓународниот ММА турнир во Врање –...

ШОК во Англија: Менаџерот на Ливерпул го прекина тренингот и итно префрлен во болница

Загрижувачки вести пристигаат од Англија откако германскиот стратег на на клупата на Ливерпул, Јирген Клоп денешниот тренинг го прекинал предвреме и итно бил пренесен...

ФОТО: Глумеше во филмот „Монтевидео, Бог те видео“, а сега игра во македонската Прва лига

Филмот „Монтевидео, Бог те видео“ кој забележа голема гледаност и популарност во изминатиот период за нашата јавност е прилично познат и доста гледан. Но малкумина...

Несторовски – Палермо, љубов која трае: Македонецот потпиша нов договор со Сицилијанците

Македонскиот голгетер се реши да не го напушти тимот на Палермо со кого утрово потпиша нов договор, сега со време траење до 2021 година. Двете...

Бразилците буквално се изгорени за фудбалот – Откако му изгубил клубот, се полил со бензин и запалил

Добро познат факт за Бразил е дека тоа е држава на фудбалот со голем број фудбалери, но уште поголем број и навивачи. Овој спорт...

Стигна уште една потврда – Штербик си оди во Вардар и се враќа во поранешниот клуб

Шпанскиот медиумски гигант „Марка“ кој што ретко греши, ако не и никогаш, пласираше денес една информација и тоа како интересна за македонската спортск јавност. Нормално...

ФОТО: Млади какви што досега не сме имале, јуниорите со прсврт за пет минути до победа над Швајцарија

Генерацијата македонски фудбалски таленти која е полна со имиња кои и тоа како ветуваат, тргна победнички. Македонската фудбалска селекција до 19 години на стартот...