9 C
Skopje

Домашен

ФОТО: Млади какви што досега не сме имале, јуниорите со прсврт за пет минути до победа над Швајцарија

Генерацијата македонски фудбалски таленти која е полна со имиња кои и тоа како ветуваат, тргна победнички. Македонската фудбалска селекција до 19 години на стартот...

Какво изненадување: Ангеловски за мечот против Норвешка повика тинејџер од германски треголигаш

Селекторот на фудбалската селекција на Македонија, Игор Ангеловски по бројните откази за пријателскиот меч со Норвешка, беше приморан да повика нови фудбалери. Прво име...

ФФМ се гриже за клубовите: Сите третолигаши, 71 на број добија донација во опрема!

Фудбалската федерација на Македонија им донираше опрема (спортска опрема, фудбалски мрежи и фудбалски топки) на екипите од Третите лиги во сите шест региони во...

ФОТО: Поранешните клубови на Јанушев со последен поздрав!

Поранешните клубови на трагично убиениот фудбалер, Мартин Јанушев му одадоа последна почест. Македонија Ѓорче Петров и Локомотива по вчерашните дуели во Втората лига се сетија...

Милевски по срамниот пораз од Гибралтар со освежувања во младата селекција

Благоја Милевски, селекторот на Македонија до 21 година го објави списокот со повикани фудбалери за квалификацискиот натпревар против Австрија (14. ноември, Национална арена „Филип...

Ангеловски: Јаховиќ сам си пресуди, сакам само да му се заблагодарам за се до сега!

Игора Ангеловски, селекторо на македонската фудбалска селекција го соопшти списокот за контролниот дуел против Норвешка. Како и што беше очекува, меѓу 21 фудбалер го...

Македонец игра за клуб на Курдите кој го избегна кобниот лет и сега се пласираше во Првата лига на Шведска

Далкурд е името на новиот шведски фудбалски прволигаш, за многумина доста непознато, но за македонската јавност овој клуб веќе пред неколку сезони го запознавме. Пред...

Радосав Спасојевиќ нов член на МЗТ Скопје

Црногорскиот интернационалец Радосав Спасојевиќ (25 год. 204 см.) е нов кошаркар на МЗТ Скопје Аеродром, откако денеска потпиша договор со шесткратниот македонски шампион со...

Скопскиот асфалт викендов ќе гори – се враќат кружните авто-мото трки

Скопје по 7 години пауза викендов за првпат повторно ќе организира авто-мото трки низ улиците на градот. Кужната трка „Скопје Круг 2017“ ќе биде на...