14 C
Skopje

Домашен

Кристијан Воденски номиниран за „Чудо од дете“ во боречките вештини во Германија

Кристијан Воденски, македонскиот млад и талентиран 11-годишен борач кој живее во Франкфурт, Германија е номиниран за наградата „Чудо од дете“ во боречките спортови во земјата. Воденски,...

Лина ја заврши годината како 205. на ранг листата

Лина Ѓорческа ја заврши календарската година како 205. рангирана тенисерка на светската ВТА ранг листа. Младата тенисерка минатата недела беше прогласена и за спортистка...