14 C
Skopje

Домашен

Вардар гази се пред себе – по вторпат сезонава совладан ППД Загреб

Македонскиот ракометен првак Вардар ја продолжува победничката низа сезонава со петтиот триумф по ред во СЕХА Газпром лигата,  вечерва над ППД Загреб со резултат...

Некој „нов“ Металург: И без Червар и без Кузмановски до победа кај Чеховски Медведи

Во извонреден натпревар, ракометарите на Металург извојуваа победа во Чехово, каде го совладаа тимот на Чеховски Медведи, со резултат 32:26 (15:15). За Металург ова...

Вардар по неверојатен пресврт со шест голови ја доби Шкендија и се врати во борба за титулата

Македонскиот фудбалски првак Вардар се врати во трката за шампионската титула откако одигра во вистинска смисла на зборот дерби со Шкендија. Гледачите на „Филип...

ВИДЕО: На денешен ден пред 24 години Македонија го одигра првиот официјален меч

Репрезентацијата на Македонија на денешен ден пред 24 години, го одигра првиот меѓународен натпревар на гостување во Крањ против Словенија. „Црвено-жолтите“ предводена од селекторот...

Блажевски: Ја повикувам публиката за масовна поддршка во дуелот со Шкендија

Екипата на Вардар утре го игра  дерби против Шкендија кое на програмата е со почеток во 14:30 часот на Националната Арена „Филип Втори“ во...

Јаховиќ и кажа збогум на Македонија: 30 голови за една година, прв стрелец во Турција, а во репрезентација резерва

Адис Јаховиќ револтиран од тоа што не доби шанса да заигра за Македонија на последните два дуели од квалификациите за СП против Италија и...

ВИДЕО: Македонскиот двоец Мицевски – Леовски немилосрадно „кине“ мрежи во Хрватска

Македонските футсал репрезентативци Адријан Мицевски и Игор Леовски на стартот од сезоната во Хрватска се први имиња во редовите на нивниот тим Сквер од...

Младите надежи за првпат по три години поразен дома, Србија славеше со 0-2

Селекцијата која годинава ни донесе најмногу радост, фудбалската репрезентација за играчи до 21 година, денес по три години пауза го забележа првиот пораз. Во Скопје...

Избраниците на Игор Ангеловски со утрински тренинг во Торино на „Олимпико“

Селекцијата на Македонија денес со почеток од 10.00 часот одржа тренинг на Стадио Олимпико во Торино, каде што утре ќе се среќава со Италија...