fbpx
0 C
Skopje

Меѓународен

Мама миаа: Дибала го постигна најдобриот гол во досегашната кариера (Видео)

Паоло Дибала многу се поврзува со заминување од Јувентус во овој преоден рок. Дибала прво беше пред трансфер во Манчестер Јунајтед и Тотенхем, а кога...

Англија ликува на сметка на Италија: Ливерпул и Тотенхем ги исфрлија Интер и Наполи од ЛШ

Англија ликува, Италија е во разочарување. Од фудбалски причини. Ливерпул и Тотенхем ги добија битките со Интер, односно, Наполи и продолжуваат во осминафиналето во...

Нејмар не мрда од Париз, потпиша нов договор со кој уште долги години ќе биде „светец“

Менаџментот на Пари Сен Жермен прави сé што е потребно за да осигура дека Нејмар и Килијан Мбапе остануваат во тимот. Францускиот клуб е загрижен...

Милан го „краде“ триото на Челси – Гатузо добива одлични засилувања

Медиумите во Италија пренесуваат дека од таборот на Милан ја разгледуваат опцијата да донесат дури тројца фудбалери на Челси во своите редови. „Росонерите“ имаат големи...

Хамилотн шампионски во Абу Даби, Алонсо и кажа збогум на Ф1

Старо новиот шампион, Луис Хамилтон ја заврши сезоната со победа на патеката во Абу Даби каде се возеше големата награда на Обединетите Арапски Емирати. Британецот...

Какво е ова натпреварување: Гибралтар е подобар од Германија во Лигата на нации

Четирикратниот светски првак Германија е најголемото разочарување во Лигата на нации. Оваа репрезентација е во длабока криза, па по очајната престава на Светското првенство...

Ирачки активист влезе во нов свет во Санкт Петербург поради забраната да следи фудбал во својата татковина

Санкт Петерсбург , Русија - Пликот можеби бил безбеден во нејзината ташна, но таа на секои неколку минути го проверувала, само за да се...

Валверде и нареди на управата: Да го избркате овој фудбалер дури се вратиме од празник

Тренерот на Барселона Ернесто Валверде подготвил план за „зимско чистење“ во соблекувалната на Камп Ноу, пишува Дон Балон. Во текот на зимскиот преоден рок...

Ибрахимовиќ раскажува: Ти ги давам своите копачки, однеси ги во Барса – нека ме чекаат загреани!

Златан Ибрахимовиќ се сети на неславната епизода во Барселона кога поради судир со Пеп Гвардиола ја напушти екипата по само една сезона. Ибра во...