14 C
Skopje

Меѓународен

Поради овој потег од 2006 г. навивачите на Челси се уште огорчени на Лео Меси

Челси и Барселона се екипи кои во последните 20 години знаеле да понудат голема драма во меѓусебните дуели во Лига на шампиони. Вчерашната ждрепка...

Од Барселона се огласија на тврдењето на Роналдо дека е најдобиот во историјата: ЕВЕ ГО ОДГОВОРОТ!

Од Барселона му одговорија на Кристијано Роналдо на тврдењето дека тој е најдобриот фудбалер на сите времиња. Португалецот ја освои по 5-ти пат Златната...

УЖАСНО: Боксер со удар го преполови увото на противникот, малку недостасуваше да му испадне…

Језива сцена се случи во Лас Вегас во мечот меѓу Стефан Смит и Франциско Варгас. Имено, мексиканскиот боксер со удар го преполови увото на...

Магијата на Роналдињо не престанува: Постигна гол од половината на теренот!

Бразилската фудбалска легенда и еден од најдобрите фудбалери на сите времиња, Роналдињо, во 37. година објави дека се повлекува од професионалниот свет на фудбалот....

Нејмар, ова е најдобра прилика да покажеш дека си излегол од сенката на Меси и дека Перез не беше во право

ПСЖ со пораз од Баерн го изгуби првото место во групата од Лигата на шампионите и на крајот помина „најлошо“ во ждрепката за осмина-финале...

Официјално: Милан го отпушти Монтела, Гатузо седнува на „жешката“ столица

Милан во донегашниот дел од сезоната се наоѓа во катастрофална форма, иако во текот на летниот трансфер период се засилија со неколку звучни имиња....

Меси потпиша нов договор со Барса, со астрономска клаузула за откупување

Долгоочекуваното потпишување на новиот договор меѓу Барселона и Лионел Меси конечно е факт. Ѕвездата потпиша нов договор со каталонскиот клуб и стави крај на...

Раванели го бара Конте за селектор на Италија

Поранешниот напаѓач на Јувентус Фабрицио Раванели искажа мислење по прашањето кој треба да застане на чело на италијанската репрезентација по неуспехот во светските квалификации...

Се спрема голем удар за Реал Мадрид – Роналдо сака да си оди од клубот на крај од сезоната

Нови најави, по којзнае кој пат Кристијано Роналдо наводно најавил дека сака да си замине од Реал Мадрид, на крајот од сезоната Пред неколку дена...