9 C
Skopje

Меѓународен

Поранешната најдобра тенисерка најави крај на кариерата

Поранешниот светски рекет број еден Ана Ивановиќ соопшти дека се повлекува од тенисот. 29-годишната Србинка денеска на нејзиниот официјален профил на Фејсбук напиша дека...

Челси за 80 милиони евра носи две фантастични засилувања

Прв на листата на зимските желби на Антонио Конте е фантастичниот 20 годишен фудбалер од средниот ред на Атланта Френк Кеси.  Челси на Италијанците...