14 C
Skopje

Меѓународен

ФОТО: За фудбал не ве бидува, земајте лопата и на работа

Италија остана без пласман на Светското првенство во Русија по елиминацијата во бараж средбата со Шведска. Италијанската јавност е бесна и крајно разочарана од овој...

ВИДЕО: Балканска класика – кучиња на терен нема само во Македонија, тука е и Бугарија

Во последно време во нашата држава, пред се Струмица, Битола, Прилеп, стана вообичаена појава за време на фудбалски меч по теренот да прошета куче. Дека...

ПЕКОЛ за тенисерката: Татко и ја тепал додека не загубела свест, ја викал курва…

Беше своевремено 4. тенисерка на ВТА листата, ветуваше многу, но нејзиниот татко ја чинеше многу, ако не и се. Австалијанката Јелена Докиќ која сега...

Најлошиот тим во Европа виновник најде во вештерките

Беневенто сезонав ги руши сите негативни рекорди во Серија А. Клубот од сезонава е нов прволигаш, но со оглед на резултатите, веројатно немаат многу...

Беше голман од светска класа, идол на публиката на Металург, а сега за живот заработува возејки такси

Дарко Станиќ, е името и презимето на поранешниот голман на Металург. Српскиот интернационалец својата селекција ја одведе и до медал на ЕП, и своевремено...

За малку нова трагедија на фудбалските терени: Израелец го спасиле со електрошокови

Во Израел,  вчера за време на тренинг на израелски Хапоел Бер Шева се одвивало вистинска драма. Капитенот Елианив Барда додека тренирал, една навидум безопасна топка...

Драма во Франција – српски голман доживеја срцев удар на тренинг – лекарите се борат за неговиот живот

Искусниот српски ракометен голман, 38-годишниот Славиша Ѓукановиќ кој своевремено со Дарко Станиќ го чуваа голот на Србија, ги преживува најтешките моменти во животот. Денес за...

Големиот Боди Милер кажа ЗБОГУМ на скијањето

Боди Милер, легендарниот скијач од САД, објави дека заминува во пензија. „Готов сум. Имав долга кариера и повеќе не би сакал да скијам“ порача Милер...