14.2 C
Skopje

Спорт

Голден Стејт поразен по продолженија, Кливленд без проблеми со Бруклин

Во изминатата ноќ се одиграа осум натпревари во НБА лигата, најдраматично беше на средбата помеѓу Голден Стејт и Мемфис, на која гостинот победи по...

Талески: Го избравме потешкиот начин, но сепак ја остваривме целта

Филип Талески се покажа како вистински лидер на младинската ракометна репрезентација во победата над Турција, со која обезбедивме пласман на Светското првенство во Алжир. Новиот...

Славјето не запира: Младите херои со патриотски песни и оро за историскиот успех (ВИДЕО)

Младите ракометни надежи на Македонија, денес демолирајќи ја Турција со огромна разлика од 20 гола, обезбедија пласман на Светското првенство 2017 година кое ќе...

Македонија е на СП – младите ракометари ја демолираа Турција!

Македонската репрезентација  до 21 година успеjа да се пласира на Светското првенство 2017 кое ќе се игра во Алжир, откако во последниот натпревар ја...

Вестбрук ја доби битката, Харден и Хјусон војната

Во дербито на ноќта во НБА, тимот на Хјусон беше подобар од Оклахома со 118:116, во натпревар каде Расел Вестрбук ја доби битката за...

Младите ракометари чекор поблиску до СП во Алжир – Полска лесен залак

Ракометната селекција на Македонија за играчи до 21 година успешно го отвори квалификацискиот турнир во Скопје за пласман на СП во Алжир. Во првиот...

Кристијан Воденски номиниран за „Чудо од дете“ во боречките вештини во Германија

Кристијан Воденски, македонскиот млад и талентиран 11-годишен борач кој живее во Франкфурт, Германија е номиниран за наградата „Чудо од дете“ во боречките спортови во земјата. Воденски,...

Стратегија за управување со парите во обложувањето

Најважната стратегија во обложувањето е управување со парите. Разликата помеѓу обложувачите кои на крајот на месецот се „во плус“ и останататите „спонзори“ на обложувалнциата...

Падна ЦСКА во Белград: Црвена Звезда „убиец“ на фаворити

Во пеколот во белградска „Арена“ не преживуваат фаворитите во Евролигата. Црвена Звезда на свој терен откако претходно ги совлада Барселона, Макаби и Реал Мадрид...