19 C
Skopje

Спорт

Мурињо каков што го немате видено: Бришејќи ги солзите од очите пред камерите признава – ми недостасува фудбалот

Трофејниот фудбалски стратег, еден од најконтроверзните ликови во спортот, Жозе Мурињо пушти солзи пред камери зборувајќи за тоа колку му недостасува работата во која...

Мама миаа: Дибала го постигна најдобриот гол во досегашната кариера (Видео)

Паоло Дибала многу се поврзува со заминување од Јувентус во овој преоден рок. Дибала прво беше пред трансфер во Манчестер Јунајтед и Тотенхем, а кога...

Перез подигнал кредит за да го плати трансферот на Нејмар

Претседателот на Реал Мадрид, Флорентино Перез подигнал крeдит за да го плати трансферот на Нејмар, пренесува „Спорт ес.“ На овој чекор се решил првиот човек...

Фудбалот не обедини: Исповед на затвореник кој не мисли на бегство, туку како да ја освои „лигата“ во затворот

Казнено поправен дом, келии, затвор. Повеќе зборови со исто значење - живот зад решетки. А мала разлика дали затвореникот гледа во златни или железни...

Интервју со Кристијан Велиновски: Враќањето во „ФК Академија Пандев“ ми дава поголем мотив за уште поголеми успеси и достигнувања

Разговараме со 20. годишниот фудбалер на Академија Пандев Кристијан Велиновски, кој во изминатата сезона беше позајмен фудбалер на ФК Брегалница Штип каде постигна 10...

Гол од 60 метри: Дали е ова најдобриот гол во историјата на фудбалот? (Видео)

На средбата помеѓу Паханг и Перак од Купот на Малезија победничкиот гол беше постигнат во 93 минута и тоа од слободен удар од неверојатна...

Легендата Жозе Мурињо се враќа во Челси

Легендарниот португалски стратег, Жозе Мурињо е можно да се врати на клупата на англискиот гигант Челси. Маурицио Сари најверојатно си заминува од клубот од...

Фото: И хотел Мериот со поздрав до шампионите – Добредојдовте

Плоштадот "Македонија" веќе се полни со народ од сите страни. Река од луѓе во „црвено-црно“ е насобрана и ги чека хероите - ракометарите на...

Иновативен потег: Судија на фудбалски натпревар носеше микрофон (ВИДЕО)

Интересна иновација беше извршена во австралиската А лига – Џаред Гилет, главен судија на натпреварот меѓу Бризбејн и Сиднеј Вондерерс носеше микрофон со себе. Според...