10.9 C
Skopje

Спорт

Иновативен потег: Судија на фудбалски натпревар носеше микрофон (ВИДЕО)

Интересна иновација беше извршена во австралиската А лига – Џаред Гилет, главен судија на натпреварот меѓу Бризбејн и Сиднеј Вондерерс носеше микрофон со себе. Според...

Најдобрите ВИЦОВИ на сметка на Реал Мадрид

Реал Мадрид беше нокаутиран на домашен терен од Ајакс со 1:4 и со вкупни 3:5 „кралевите“ се елиминирани од Лигата на Шампионите, натпреварување кое...

Мијатовиќ ги подгреа гласините за големо враќање Мурињо во Реал Мадрид

Поранешниот фудбалер и спортски директор на Реал Мадрид, Предраг Мијатовиќ за шпанските медиуми зборуваше кој би можел да се врати на „Бернабеу“ ова лето. Реал...

Англија ликува на сметка на Италија: Ливерпул и Тотенхем ги исфрлија Интер и Наполи од ЛШ

Англија ликува, Италија е во разочарување. Од фудбалски причини. Ливерпул и Тотенхем ги добија битките со Интер, односно, Наполи и продолжуваат во осминафиналето во...

Нејмар не мрда од Париз, потпиша нов договор со кој уште долги години ќе биде „светец“

Менаџментот на Пари Сен Жермен прави сé што е потребно за да осигура дека Нејмар и Килијан Мбапе остануваат во тимот. Францускиот клуб е загрижен...

Милан го „краде“ триото на Челси – Гатузо добива одлични засилувања

Медиумите во Италија пренесуваат дека од таборот на Милан ја разгледуваат опцијата да донесат дури тројца фудбалери на Челси во своите редови. „Росонерите“ имаат големи...

Хамилотн шампионски во Абу Даби, Алонсо и кажа збогум на Ф1

Старо новиот шампион, Луис Хамилтон ја заврши сезоната со победа на патеката во Абу Даби каде се возеше големата награда на Обединетите Арапски Емирати. Британецот...

Легендата Дрогба заминува од фудбалскиот свет

Легендарниот напаѓач , роден на Брегот на Слоновата коска , кој во март го прослави 41 роденден еднаш веќе рече дека се простува од...

Винс Картер на 42-годишна возраст пред портите на клубот „25.000“

Ветеранот Винс Картер уште е активен во НБА-лигата и е на прагот да влезе меѓу легендите кои дале 25.000 поени во најквалитетната светска кошаркарска...