8.4 C
Skopje

Интервју

ИНТЕРВЈУ Стефан Богоев: Живот ќе има за сите, без разлика на политичката определба

ПОГЛЕД: Г.Богоев. Во 2014 година од пред студентскиот дом Гоце Делчев – Скопје ветивте дека во Скопје ќе изградите нов студентски град и реконструкција...

П. Богоевски: Функционерите се научени да се однесуваат како владетели и деспоти, а не како извршители и административци

Интервју со активистот на “Шарената револуција“ и пратеник на СДСМ Павле Богоевски   ПОГЛЕД: Г. Богоевски.Какви ќе бидат вашите активности како пратеник во Македонското Собрание во заложбите...

ИНТЕРВЈУ: Вмровското ткиво во Македонија е зрело за ОБЕДИНУВАЊЕ

Г. Богојески - Вие сте дел од ВМРО-ДПМНЕ од 1995 година. ВМРО-ДПМНЕ е партија изградена врз цврсти идеолошки принципи. Дали мислите дека во последните...

Интервју со Тимур Дибиров: ГО САКАМ СКОПЈЕ, ГО ЗАПОЗНАВ ЦЕЛ ГРАД

Лав на теренот, максимално се вложува во секој натпревар и поради тоа стана миленик на скопската спортска јавност, особено на навивачката група „Комити“ -...

Кекеновски: Најголемите непријатели на ВМРО-ДПМНЕ не се од надвор, туку внатре во партијата

ПОГЛЕД: Г-дине Кекеновски - Што се случи во Собранието на 27-ми април? Кој беше изворниот план на ВМРО-ДПМНЕ тој ден? Со упадот во Собранието...

Д. Петкоски: Време е Македонија да започне да размислува европски и да гради пријателства со сите соседи

Интервју со Генералниот секретар на МБП ( Македонско - Бугарско пријателство), Г. Димче Петкоски Г-не Петкоски, какви се основните цели на вашето здружение? Цел на...

Доц. Д-р Самоил Малчески: ВМРО-ДПМНЕ мора да ја победи „врхушката“ за да опстане

Г-не Малчески, Вие сте дел од Форумот на слободоумни патриоти и веќе подолго време повикувате на промени во врвот на Вашата матична партија ВМРО-ДПМНЕ....

Три слатки тетовчанки – Одблизу со Шербет

Порталот „Поглед.мк“ направи интервју со АнаМарија Блажеска, Теодора Ветеровска и Марија Костовска, членови на музичкото трио Шербет од Тетово ПОГЛЕД: Колку време постои „Шербет“ и од...

ИНТЕРВЈУ СО БАРБАРА ЛАЗОВИЌ: Уживање е да се игра пред оваа скопска публика

Ракометарката на ЖРК Вардар, Барбара Лазовиќ веќе трета сезона се наоѓа во Скопје, каде со успех настапува за македонскиот женски ракометен шампион. Професионалната кариера ја...