15 C
Skopje

Интервју

Интервју со Тимур Дибиров: ГО САКАМ СКОПЈЕ, ГО ЗАПОЗНАВ ЦЕЛ ГРАД

Лав на теренот, максимално се вложува во секој натпревар и поради тоа стана миленик на скопската спортска јавност, особено на навивачката група „Комити“ -...

Кекеновски: Најголемите непријатели на ВМРО-ДПМНЕ не се од надвор, туку внатре во партијата

ПОГЛЕД: Г-дине Кекеновски - Што се случи во Собранието на 27-ми април? Кој беше изворниот план на ВМРО-ДПМНЕ тој ден? Со упадот во Собранието...

Д. Петкоски: Време е Македонија да започне да размислува европски и да гради пријателства со сите соседи

Интервју со Генералниот секретар на МБП ( Македонско - Бугарско пријателство), Г. Димче Петкоски Г-не Петкоски, какви се основните цели на вашето здружение? Цел на...

Доц. Д-р Самоил Малчески: ВМРО-ДПМНЕ мора да ја победи „врхушката“ за да опстане

Г-не Малчески, Вие сте дел од Форумот на слободоумни патриоти и веќе подолго време повикувате на промени во врвот на Вашата матична партија ВМРО-ДПМНЕ....

Три слатки тетовчанки – Одблизу со Шербет

Порталот „Поглед.мк“ направи интервју со АнаМарија Блажеска, Теодора Ветеровска и Марија Костовска, членови на музичкото трио Шербет од Тетово ПОГЛЕД: Колку време постои „Шербет“ и од...

ИНТЕРВЈУ СО БАРБАРА ЛАЗОВИЌ: Уживање е да се игра пред оваа скопска публика

Ракометарката на ЖРК Вардар, Барбара Лазовиќ веќе трета сезона се наоѓа во Скопје, каде со успех настапува за македонскиот женски ракометен шампион. Професионалната кариера ја...

ИНТЕРВЈУ со Иван Соколов

Разговараме со потсекретарот на ИЕ 3 на ВМРО-ДПМНЕ и еден од луѓето кои во деведесетите години биле дел од високото раководство на партијата ВМРО-ДПМНЕ,...

ИНТЕРВЈУ: Ќе успее ли МПЗ „Тврдокорни“ да ги одбрани националните интереси на Република Македонија

„Македонец за Македонец, брат за брат“ - тоа е мотото на МПЗ „Тврдокорни“ кое е регистрирано како официјално патриотско здружение, чија единствена цел како...

ИНТЕРВЈУ со Нонковиќ: ВМРО-ДПМНЕ е единствена македонска опција, односно македонскиот гласач!

Дописникот на МИА од Брисел, Бобан Нонковиќ во разговор со ПОГЛЕД.МК зборува за можните варијанти околу новата влада, СЈО, што и колку промена за...