Ако оставате шише со вода во автомобил може да си го пеплосате автомобилот
Саше Ивановски: Вечерва пред Манда пред моето малолетно дете бев нападнат од уредникот на Канал 5 Гоце Михајловски
Дневен хороскоп: Овој знак денеска ќе биде пред голема одлука
Се скандираше: Шкоро претседник, а тој ја запеа „Суде ми“ (Видео)
Шкендија повторно се резили: Прими 2 гола за 4 минути – и е пред елиминација од Европа
Колев до Шекеринска:  До кога Македонија која себеси се определи за Евро-атлатски орентирана земја ќе се грижи за остатоците од своето комунистичко минато?
Љупчо Златев утре во полиција – позната и причината
Што напиша Георгиевски за албанското прашање пред 14. години?
Трамп изненади младоженци: Им упадна на свадба, па сите почнаа да извикуваат: USA, USA (Видео)
Британија одбра “eco-friendly” националист за премиер
A1он од извори во истрагата открива: Изгубениот телефон на Катица Јанева пронајден кај девојката на нејзиниот син

Свет

По оставката: Харадинај излезе на кафе во центарот на Приштина каде беше пречекан со аплауз од гостите

Косовскиот премиер Рамуш Харадинај во текот на вчерашниот ден си поднесе оставка од функцијата. По оставката тој беше забележан во...

Прочитај повеќе

По поразот се огласи и досегашниот грчки премиер Ципрас: Пораката која ја упати е моќна и изненади многумина

Граѓаните ја донесоа нивната одлука, целосно ја почитуваме одлуката на народот, рече грчкиот премиер во заминување на почетокот на неговото...

Прочитај повеќе

Без големи финансиски примања за 47 години посвоила 44 деца, од кои некои станале доктори и адокати

71-годишната скромна жена од кинеската провинција Шанжи последните четири децении од својот живот ги посвети на усвојување и чување деца...

Прочитај повеќе

Светските конзервативци со осуда за Еди Рама: Фер и демократски избори се потребни веднаш

Алијансата на конзервативци и реформисти (АКРЕ) која после Интернационалната Демократска Унија (ИДУ) е втора најголема центар-десно глобална политичка фамилија, на...

Прочитај повеќе
Страна 1 од 262 1 2 262
  • Најчитани
  • Препорачани
  • Последни

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Login to your account below

Fill the forms bellow to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.