10 C
Skopje

Свет

Професор претепаал ученичка до смрт поради неточни одговори

Професор по математика од кинеската провинција Сечуан до смрт прee тепал ученик во основно училиште за два погрешни одговори на неговите прашања. Како што пишува...

ФУДБАЛСКИОТ СВЕТ ВО ТАГА: Осум фудбалери загинаа во страшна несреќа, моментите по трагедијата не се за оние со слабо срце (ВИДЕО)

Голема трагедија го погоди фудбалскиот, спортскиот свет. Фудбалската асоцијација на Гана (ГФА) ја потврди трагичната несреќа која се случи во бизлија на Кумаси, во...

Ковачев: Делечев е роден во град со мнозинство Бугари во Кукуш, родителите му биле Бугари, учел во бугарско училиште, тој е Бугарин

Гоце Делечев е роден во град со мнозинство Бугари во Кукуш, мајка му и татко му биле Бугари ја почитувале бугарската црква, учел во...

Нови мерки: Свадби да, но со 20 лица најмногу, ограничувања на бројот на луѓе при собири на отворено во Грција

Дополнителни мерки кои Грција ќе ги преземе во областа Атика предвидуваат ограничување на бројот за време на приватни семејни собири, како и ограничување до...

СKAНДАЛОЗНО Пратеник фатен на дело како гледа пoрн* во Собрние (Фото)

Пратеникот во тајландскиот парламент Ронатеп Ануват беше фатен на дело како гледа порнографски содржини на својот мобилен телефон за време на траење на седница...

Грција под ризик од ураганот кој се формира: Ќе ја зафати ли и нашата држава ? – Анализа на Славчо Попоски

Моќен циклонски систем се формира во Медитеранот, и истиот понатаму ќе прерасне во УРАГАН, кој ќе се движи кон соседна Грција условувајќи олујни ветришта,...

Влада: Договорот со Бугарија правна рамка за унапредување на односите, правото на самоопределување и самоидентификација се темелни европски вредности

– Договорот за пријателство, добрососедство и соработка со Република Бугарија создава правна рамка и нуди инструменти за менаџирање на билатералните прашања и ние сме...

Градот кој сите го напуштиле поради една причина: Го добил името поради планините во облик на пирамида

Во напуштениот град и понатаму стои најсеверната Ленинова биста на светот која што повремено ја обиколуваат поларните мечки и туристите кои што со свои...

Ноле никако да куртули: На мета е на криминлците кои сакаат да заработат користејќи го неговото име

Првиот тенисер на АТП ранг листата, Новак Ѓоковиќ, е злоупотребен од страна на измамници кои со лажно интервју се обидуваат да заработат. На интернет сајтот...