Популарниот пејач на 64 години стана татко
„Далечната земја“
Николовски: Го променивме редоследот на активности при увозот на брашно
Талат Џафери за косовските медиуми: Иванов треба да му го даде мандатот на Заев
Риш на ГДУ ја започна постапката за избор на кандидати за пратеници
Булеварко: Чекориме за Крсто Мукоски да е наш главен адут за евроинтеграции а недолжни луѓе да гнијат по затвори
Костадинов: Нови 19 странски инвестиции започнаа, гласот за Стево е глас да продолжат инвестициите
Мисајловски: Може да не разрешуваат во Собрание, но ние сме сите Република Македонија и ќе се бориме за Македонија
Заев: Имаме чисто гласање од 80 пратеници, колку и да се обидува ВМРО да ја закочи правдата, нема да успее тоа да го направи
ВМРО ДПМНЕ  ги соопшти имињата на уште 9 кандидати за градоначалници
Каракамишева: СДС и ДУИ тераат приватни бизниси, наместо политики од државен интерес

Свет

Меркел – Пленковиќ: Северна Македонија заслужува да ги започне преговорите со ЕУ

На прес-конференцијата со хрватскиот премиер Пленковиќ, германската канцеларка оцени дека со решавањето на спорот за името Северна Македонија направила неверојатен...

Прочитај повеќе

Потресна снимка од пеколот во Австралија: Бебе кенгур со солзи во очите бараше помош за да биде спасено (ВИДЕО)

Пожарите кои беснеат овие месеци ширум Австралија за скоро четири месеци усмртија околу 480 милиони животни во оваа земја. Секојдневно...

Прочитај повеќе
Страна 2 од 279 1 2 3 279
  • Најчитани
  • Препорачани
  • Последни

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Login to your account below

Fill the forms bellow to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.