8.4 C
Skopje

Свет

ВИДЕО: Полицаец носи КОРОНАВИРУС – КАЦИГА додека ги запира граѓаните – ако излезете уште еднаш, јас ќе влезам

Полицаец во Индија користи многу креативен начин на вршење на својата должност. Имено, тој ги запира граѓаните со коронавирус-кацига со цел да им укаже...

Откриена порака од децата до кинески доктор кој е во Србија – и секоја му чест!

Авионите што донесоа помош од Кина донесоа многу повеќе од опрема - доведоа експерти. Тим кинески лекари кои живеат во Србија несебично ги споделува...

Мистеријата на Вухан: Докторите ги симнаа маските и прогласија крај на епидемијата, а потоа се случи нешто што никому не му беше јасно

Кога добрите вести почнаа да пристигнуваат од Кина, и кога се чинеше дека коронавирусот е поразен во таа земја, се случи нешто неочекувано, нешто...

Самоизолацијата ја продолжија на 28 дена, а полицискиот час уште поригорозен од сега: Соседот Србија со нови мерки во борбата против коронавирусот

Сите мерки за самоизолација се продолжени од 14 на 28 дена, а за викендите забраната за движење е од 15 часот, одлучено е на...

Сите играчи на Реал Мадрид завршија во карантин

Кошаркарите на Реал Мадрид завршија со двонеделниот карантин, но и тие и фудбалерите остануваат во изолација во домашни услови. Освен Треј Томпкинс, никој друг...