fbpx
8 C
Skopje

Регион

Германски пратеници бараат да се укине олеснетото вработување на работници од Балканот

Германската десничарска екстемистичка партија АФД бара да се укине правото за Западен Балкан за внесување неквалификувана работна сила во Германија, овој предлог наиде на...

Вистински xaoс: Паниka на естрадата во Србија ekсплицитни видеа со познати личности во телефонот на Вељко Невоља

Биди во тек со сите случувања во Македонија и светот Според пишувањата на одредени медиуми од соседството во естрадните кругови во Србија владее вистински xaoс...

Вучиќ кажа кога ќе го признае Косово (Видео)

Повеќе информации за Балканот шрочитајте ВО ПРОДОЛЖЕНИЕ Денес, претседателот на Србија, Александар Вучиќ ги коментираше критиките упатени кон него од подппретседателката на Народната партија, др....

Вучиќ отkрива: Дознав дека ме прислушувале, тоа е државен удар, знам кој стои зад тоа

Тој во интервју за „Курир“ вели дека знае кој стои зад тоа и дека верува дека надлежните органи ќе испитаат се. Тој нагласи дека...

Почнаа да се собираат информации: Kако се влезени вакцини за ковид-19 од Србија во Косово?

Како се влезени вакцините од Србија во Косово? Основното обвинителство во Косовска Митровица започна да собира информации за влез на вакцини за коронавирус од Србија...

Вакцините пристигнаа но се превезуваа со комбе за сувомеснати производи: Релација Софија Пловдив

Бугарскиот министер за здравство, Костадин Ангелов, беше вакциниран утрово во 9.59 часот во болницата „Св. Ана“ во Софија, со што е првиот Бугарин кој...

Истражување: 20,7 проценти од населението во Србија развило имунитет на коронавирус

Пред сегашниот и досега најсилен бран на епидемијата, 20,7 проценти од населението во Србија се здобило со имунитет на коронавирус, а најмногу отпорни се...

Ќустендил не може да собере даноци од 350.000 евра од лица со двојно државјанство

Општина Ќустендил не може да собере над 700.000 лева или повеќе од 350.000 евра даноци и такси од регистрирани лица со двојно државјанство. Законот не...

Косово со поголем број ново заразени од Македонија, 258 инфицирани од ковид-19 за едно деноноќие!

Во последните 24 часа, од вкупно извршени 480 тестови, 258 биле позитивни на ковид-19 – известуваат здравствените власти во Косово. Најголем број заразени има во...