14.2 C
Skopje

Регион

Несреќа во Србија: Загинаа тројца мигранти, меѓу нив и дете

Двајца возрасни мигранти и едно дете загинаа во несреќа во Србија, објави Ројтерс. Уште 11 лица се повредени, меѓу нив се и 5 деца....