24 C
Skopje

Остаток

Словенија почнува со мобилно тестирање на граѓаните за коронавирусот

Здравствениот дом во Копер е првиот што воведува таканаречено мобилно тестирање на луѓето за коронавирусот, јави дописникот на МИА од Љубљана. Според лекарите, главната предност...

ВИДЕО: Полицаец носи КОРОНАВИРУС – КАЦИГА додека ги запира граѓаните – ако излезете уште еднаш, јас ќе влезам

Полицаец во Индија користи многу креативен начин на вршење на својата должност. Имено, тој ги запира граѓаните со коронавирус-кацига со цел да им укаже...

Мистеријата на Вухан: Докторите ги симнаа маските и прогласија крај на епидемијата, а потоа се случи нешто што никому не му беше јасно

Кога добрите вести почнаа да пристигнуваат од Кина, и кога се чинеше дека коронавирусот е поразен во таа земја, се случи нешто неочекувано, нешто...