23 C
Skopje

Остаток

ВИДЕО: Италијански градоначалници со пцости и навреди им се обраќаат на несовесните сограѓани

Хит на социјалните мрежи ее компилацијата од видеа со изјави од повеќе италијански градоначалници кои со пцости и навреди им се обраќаат на несовесните...

Еден од поблиските соработници на Трамп: Кина крие информации потребни за да се спречи ширењето на Covid-19

Американскиот државен секретар Мајк Помпео остро го критикуваше однесувањето на Кина за ширењето на заразата со коронавирусот, велејќи дека нивната владејачка Комунистичка партија сè...

Не им се седи дома: Полицијата со стап во рака ги принудува да го почитуваат полицискиот час (Видео)

Но, за да се задржат сите 1.3 милијарди луѓе дома, полицијата е принудена да користи брутални методи, па честопати на улиците може да се...

101. годишен пациент го победи коронавирусот

Еден од најстарите пациенти заразени со вирусот Ковид-19, 101-годишен маж од италијанскиот град Римини, се опорави од вирусот, јавуваат денеска италијанските медиуми. Добрите вести за...

Велика Британија вечерва воведе забрана за движење во цела држава

Британскиот премиер Борис Џонсон вечерва изјави дека воведува забрана за движење на национално ниво во обид да се запре ширењето на пандемијата од Ковид-19,...

КОНТРОВЕРЗНА МЕТОДА: Британија и Холандија со опасна стратегија против вирусот – ќе градиме групен имунитет на нацијата

Додека Европјаните од континентот ги затворија училиштата, прогласија вонредна состојба и полициски часови, Британија и Холандија ја разгледуваат опцијата кај своите граѓани да создадат...

Четири членови на семејство од Њу Џерси починаа од коронавирус

Четири членови на исто семејство ја загубија битката со коронавирусот во САД, пишува ББС. Грејс Фуско кој имал 73 години и нејзините шест возрасни...