9 C
Skopje

Остаток

Четири членови на семејство од Њу Џерси починаа од коронавирус

Четири членови на исто семејство ја загубија битката со коронавирусот во САД, пишува ББС. Грејс Фуско кој имал 73 години и нејзините шест возрасни...

Прво кавга, а после тепачка: Вирусот предизвикува трка по ролна тоалети во супермаркетите

Жестока кавга избила во супермаркет во северниот германски град Бремен откако клиентка одбила да прифати дека и е дозволено да купи само пакет тоалетна...

Видео: Кинески стручњак отиде да помогне во Италија, згрозен е – како така се однесувате?

Вториот човек на Кинескиот Црвен Крст пристигна во Ломбардија за да им помогне на тамошните власти и доктори во борбата против короанвирусот. Sun Shuopeng одржа...

Трамп: Пандемијата ќе не направи посилни

Американскиот претседател Доналд Трамп изјави дека САД ќе станат посилни по завршување на пандемијата на корона вирусот. Тој истакна дека е потребно да се отстранат...

Германски „Велт“: Трамп понудил огромна сума на пари на германците за вакцината против коронавирус

Тајната војна“ меѓу Соединетите држави и Германија се префрли и на медицинското поле, бидејќи американскиот претседател Доналд Трамп даде се од себе да ја...

Празни градови, полни тераси: Италијанците со италијанско знаме во рака ја запеаа химната на татковината во знак на поддршка во борбата против коронавирусот

Стравот, паниката и неизвесноста можеме да ги победиме само заеднички, обединети, со песна и во домашни услови! Да бидеме одговорни за колективното здравје, да...

Фејсбук се придружува на борбата против коронавирусот

Компанијата Фејсбук бесплатно ќе објавува реклами на Светската здравствена организација (СЗО), најави денеска основачот и сопственик на компанијата, Марк Закерберг. – Ќе и дадеме на...

Водство на Нетанјаху на парламентарните избори во Израел – ќе успее ли да формира Влада?

Израелскиот премиер, Бенјамин Нетанјаху, води на парламентарните избори, но тој сè уште го нема потребното мнозинство за формирање на владата, на третите избори во...

Неверојатен скок на партијата ВОКС: Конзервативците се трета најголема опција

Вчера, во Шпанија, се одржаа парламентарни избори. Од пребројани 93,8% гласови, партиите за независност не успеваат да добијат мнозинство места во парламентарната делегација што...