9 C
Skopje

Остаток

Мрачна прогноза: ЕУ ќе се распадне до крајот на годината

Професор по политичка економија во 2016 година предвиде дека Велика Британија ќе изгласа излез од ЕУ, ја предвиде победата на Доналд Трамп на изборите...

Брутално убивство на студентка ги уплаши сите на нејзиниот универзитет

Во Мексико, студентка од универзитетот во Гуанахуато стана жртва на манијак, со кој се запознала на социјалната мрежа „Тиндер“. Мажот ја убил девојката, а...

(ВИДЕО) Бомбашки напад пред судската зграда во Измир, има загинати

Денес во Измир се случи напад и експлозија пред судската зграда каде животот го загубија две лица, а најмалку 11 се повредени. Полицијата при...

Вујко на годината: Твитер полуде поради овој 18-годишник

Грант Кеслер е 18-годишник кој го воодушеви Твитер, откако објави фотографија на која во крајно свечена облека заминал во болница, каде се очекувало пораѓање...

Најстариот човек во светот чека смрт од минатиот век

Дедото кој ги надживеа сите свои десет браќа и сестри, своите четири сопруги и сите негови деца, го прослави својот роденден со својот внук...

Излета воз во Њујорк, повредени над 100 луѓе

Над 103 лица се повредени во железничка несреќа во Њујорк, откако воз излитал од пругата на последната страница во Бруклин. Според информациите кои ги пренесуваат...

Спајсер: Нема докази дека руски хакери влијаеле на изборите во САД

Претседателот Обама протера 35 руски дипломати и воведе санкции за две руски разузнавачки агенции за наводна вмешаност на Кремљ во хакирањето. Портпаролот на Доналд Трамп...

Мигранти сокриени во куфер и автомобил, уапсени во Шпанија (ФОТО)

Полицијата во шпанскиот град Суета упаци тројца нелегални миганти од Африка, кои се обидоа да влезат на териториајта на Шпанија по сосема неочекуван, но...

Пред бомбите и злосторствата овде беше рај – Сирија пред и за време на војната (Фото/Видео)

До моментот кога бомбите и злосторствата на исламските фанатици не го уништија секојдневниот живот во Сирија, оваа средоземноморска држава можеше да се пофали со...