fbpx
8 C
Skopje

Некатегоризирани

Николовски : Штип заслужува да е во сигурни раце

Денеска се приклучив на централниот караван на #СДСМ во Штип, со поддршка и промоција на програмата на Д-р Сашко Николов. Само со Сашко Николов,...

Венко Филипче со важна информација: Добивме 13.500 брзи тестови од Норвешка

Денеска добивме донација од 13500 брзи тестови од Норвешка, а 10000 од нив ќе бидат за Министерството за здравство. Оваа помош произлезе од потпишаниот...

Why is Switzerland the best country in the world?

What makes Switzerland such a good country? They are rich Depending on whose estimates you trust, Switzerland ranks eighth or ninth in the world when...

Нанесете го ова на темото и косата побрзо ќе ви расте – нема да се покаете

Изгледа е вистина дека сокот од кромид може да се користи за спречување на опаѓањето на косата. Многу шампони и тоници за коса, содржат...

Македонскиот јутјубер гази: Ритко падна од стол, видео кое ќе ве „насмее“

Видеа од стотици илјади прегледи, видеа во кои можат да се видат доста насмевки на лицата кои го следат односно таканаречените „мафијаши“. Тоа се...

Пациентите се обидуваат да го добијат на црно: Дали лекот Фавипирави е ефикасен или опасен

Фавипиравир, ова е името на лекот кој се почесто го бараат болните од коронавирус., известува Сител телевизија Недостапен е во земјава, па пациентите се обидуваат...

Многумина сакаа да го посетат, но тие ги тргнаа мечињата поради една причина: Белградската кафетерија Гардош со соопштение

Изгледот на беградската кафетерија „Гардош” ги освои и граѓаните на овој град, но и сите што го видоа нивниот празничен амбиент, објавува Fashionel. Многумина посакаа...

Познат руски пулмолог открива дали пушачите се поотпорни на Kовид 19

Доктор, професор и специјалист за епидемиологија Игор Гундаров ги коментира информациите дека пушачите и луѓето кои пијат алкохол имаат помала веројатност да бидат заразени...

Зошто петтиот и десеттиот ден се најважни за лицата кои имаат ковид 19

Списокот на симптоми на Ковид-19 е прилично долг, но лицата кои имаат типични симптоми заболуваат во првите неколку дена од почетокот на инфекцијата. Почетните денови...