13 C
Skopje

Некатегоризирани

Вучиќ ги бира Трамп и Макрон наместо Ангела Меркел

Американската дипломатија е решена да стави крај на конфликтите на Балканот, по брза постапка. На ред е Косово. Кога станува збор за долгорочен интерес,...

Дневен хороскоп за 26 јули: Потребни ви се мир и тишина и време да се фокусирате само на себе

Овен Ви доаѓа очекуван прилив на пари. Ќе бидете задоволни од околностите на ова поле. Живеете мирен брачен живот и со партнерот имате сѐ што...

Царовска во „Само вистина“: Ние носиме закони со експерти, вие ги носевте ноќе, по 200 во 12 часа

„Законот за недискриминација не е на сила затоа што Ѓорге Иванов не сакаше да го потпише законот и друга причина нема, не е точно...

Д-р Сашко Николов: Не смееме да дозволиме, да идеологијата на младите, бидат политичките партии

Не смееме да дозволиме, да идеологијата на младите, бидат политичките партии и нивните членски книшки. Трудот, знаењето и амбицијата за уште подобро, треба да...

Салиу: Хатеме Сулејмани замина на подобро место, но нејзината смрт отвори многу прашања

Хатеме Сулејмани замина на подобро место, но нејзината смрт отвори многу прашања... Министерството и #8септември треба да и покажат на јавноста како се лекуваат пациентите...