10 C
Skopje

Некатегоризирани

Ванковска со апел до нашите во дијаспората

Апел до македонските државјани во странство: пријавувајте се дека ќе гласате на референдум, а потоа – вие си знаете Но, многу е важно да...

Земјотрес со јачина од 5,4 степени ја погоди Албанија, почувствуван и во Македонија

Земјотрес со јачина од 5,4 степени попладнево во 17 часот и 38 минути ја погоди Албанија. Според првичните информации, епицентарот на земјотресот бил на 41...

Кажете ја денеска оваа молитва и очекувајте чудо

Свети Калиник пострада маченички околу 250 година. Беше родум од Киликија и се беше оставил заради проповедта на Евангелието. Поради тоа и беше затворен во...

Презгодна е, а нејзина главна преокупација е мотиката и нивата – во видеото Јована ја открива тајната на успехот

Јована Марковиќ од Шетонија, во близина на Петровац на Млави, стана вистинска атракција за овој дел од Србија. Секси Јована не се фали со скапа...

ФФМ демантира дека младите фудбалери се затруле со храна

Фудбалската федерација на Македонија во врска со случајот поврзан со Академијата на ФФМ ги доби резултатите од лабараториските испитувања во медицинската установа „Неуро медика“...

Ана Пановска, одговорната уредничка во МТВ од времето на комунизмот би да го беси Хорхе на плоштад

Поранешната главна и одговорна уредничка на МТВ во времето на Социјалистичка Република Македонија, Ана Пановска пишува за варијантата јавно бесење на претседателот Иванов. Пановска во...

Анастасија Ражнатовиќ ограбена на Миконос – Еве што е украдено

На тазе пејачката и се случи непријатност пред крајот на летувањето. Анастасија Ражнатовиќ и нејзиното момче Ѓорѓе поминаа две недели на Миконос, а на крајот...

(ВИДЕО) Ексклузивна снимка од полетувањето на авионот кој прскаше против комарци

Град Скопје организираше групно испраќање на авионот што ќе прска против комарци утринава во 5 часот, од аеродромот во Стенковец. Оттаму претходно изјавија дека новите...

Решив да не се мажам никогаш и тоа е мојата најдобра животна одлука

Можеби сум млада девојка која не сака да се обврзува за скоро, но колку повеќе размислувам, сфаќам дека не постои шанса да го променам...